Walentynki w naszej szkole ♥

Podobny obraz

żródło-grafika Google

    Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się, więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W naszej szkole przez kilka dni funkcjonowała Poczta Walentynkowa, a dzisiejszego dnia zostały rozdane kartki i listy adresatom. Większość klas otrzymała jedynie walentynki , natomiast nieliczni zostali obdarowani słodkościami.
Niektórzy z nas zostali obdarowani walentynkami od nauczycieli, np.kl. 7a otrzymała piękny list od księdza, a od Pani polonistki indywidualne walentynki z ciekawym tekstem, fragmentem książki Magdaleny Witkiewicz ” Po prostu bądź „.
Pani ucząca matematyki w klasach Ve,VIa, VIe i VIIa przygotowała „walentynkę” dla każdej z tych klas, np. dla swojej kl. Ve:
walentynka-5e
którą głośno odczytała na początku lekcji, a następnie w atmosferze walentynkowej prowadzone były zajęcia matematyczne.
Miłe jest to, że do zabawy włączają się także nauczyciele!

                                                                                      Weronika Mazur i Oliwia Szczygielska ♥

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Co mogę robić przez ferie zimowe?

ferie-zimowe
Niebawem nadejdzie czas ferii zimowych… Wielu z nas planuje je bezczynnie spędzić przed komputerem. Mamy jednak kilka sposobów na nudę. Oto nasze propozycje:

1. Pisanie pamiętnika- zapisuj wydarzenia, które wzbudziły w Tobie duże emocje.
2. Sam pisz piosenki- modyfikuj Twoje ulubione utwory (np. komponuj tekst na podstawie wydarzeń z Twojego życia).
3. Rób wiele zdjęć i twórz albumy.
4. Spotykaj się ze znajomymi- wybierajcie się na lodowisko lub do parku.
5. Rozwijaj pasje- zima nie oznacza końca zabawy, czy ciągłej nudy w domu. Zima jest źródłem nowych pasji i zainteresowań, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie!

Victoria i Martyna z VIa

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Za co kochamy naszych dziadków?

zdjęcie ze strony przedszkola "Zielona Akademia",  z dn. 10.01.2018 r.

zdjęcie ze strony przedszkola „Zielona Akademia”,
z dn. 10.01.2018 r.


21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka.

W dzisiejszej ankiecie o tym dniu wzięła udział klasa 7a i odpowiedziała na pytania:
Po co jest babcia i dziadek ?  Za co ich kochamy ?
Oto najciekawsze odpowiedzi:

-”Dziadkowie są po to, aby opiekować się nami, kochać, pomagać oraz uczyć jak postępować. Po prostu zastępują nam rodziców kiedy zajdzie taka potrzeba.Kocham moich dziadków za to, że są ze mną, kochają mnie i pomagają kiedy tego potrzebuję”.

-”Kocham swoich dziadków za to, że mnie kochają, wspierają i zawsze we mnie wierzą. Rozśmieszają kiedy jestem smutna i pomagają w tym co sprawia mi kłopot”.

-”Babcia i dziadek byli dla mnie drugimi, najważniejszymi osobami w moim życiu. Dziękuję im bardzo za to, że wychowali moich najukochańszych  rodziców”.

-”Kochamy ich za domowe, pyszne obiady, za troskę jaką nas otaczają, za wszystkie wspólnie spędzone chwile – te dobre i te złe. Za cudowne opowieści o dawnych czasach”.

Pamiętajcie o swoich dziadkach i nie zostawiajcie ich samych w tym szczególnym dniu. My również życzymy wszystkiego najlepszego dla każdej Babci i Dziadka.

Weronika Mazur i Oliwia Szczygielska

Znalezione obrazy dla zapytania dziadkowie z wnukamizdjęcie z foto familinews.com, dostęp z dn. 10.01.2018 r.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Nasza twórczość w aplikacji Learningapps

Nasze  ćwiczenia interaktywne:
J-K

https://learningapps.org/4362619

Praca Jakuba K. z klasy Ve

Inne ćwiczenie, które wykonał Sebastian Z. z kl.Vb znajdziecie tutaj

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Inaczej na kółku matematycznym

Na dzisiejszych zajęciach kółka matematycznego w klasach VI-VII tworzyliśmy kartki świąteczne i każda z nich musiała nawiązywać do matematyki. Szukaliśmy więc matematycznych akcentów i nie uwierzycie, ale znaleźliśmy ich wiele. Nie na darmo mówi się, że „matematyka jest wszędzie”. Sami to zaraz zobaczycie.

Autorzy-od góry: Szymon Kiszko -kl.VII b, Jakub Pietrasik - kl. VIa i Mikołaj Wilczyński - kl.VIe

Autorzy-od góry: Szymon Kiszko -kl.VII b, Jakub Pietrasik – kl. VIa i Mikołaj Wilczyński – kl.VIe

kartki-1
Zauważyliście akcenty matematyczne ? Myślimy, że tak,np. kule-bombki, kule-elementy bałwana, graniastosłupy- dom, prezenty, liczby-rok, itd.
Jak widać z matematyką nie musi kojarzyć się tylko ta „nieznośna” i niemożliwa do zapamiętania przez niektórych tabliczka mnożenia. Często spotkać się z nią można na wesoło i w codziennym życiu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie od wszystkich uczniów z kółek matematycznych moc życzeń! Spokojnych i zdrowych świąt!

Z pozdrowieniami „kółkowicze z klas VI-VII” z panią Mariolą Grzybowską

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z propozycją szczególnego uhonorowania wkładu Polski w uchwalenie Konwencji o prawach dziecka oraz ustanowienia 20 listopada Dniem Praw Dziecka wystąpił Rzecznik Praw Dziecka do Marszałka Sejmu RP w sierpniu br.  Inicjatywę tę podjęła Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz poparła Komisja Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP.

Za przyjęciem uchwały w sprawie ustanowienia Dnia Praw Dziecka głosowało 424 posłów, nikt nie był przeciwko, a 7 posłów wstrzymało się od głosu.

20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji – najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. „Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej”.

W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały Rzecznik podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka.  Rekomendując przyjęcie uchwały Marek Michalak powiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.”

                                             /tekst pochodzi ze strony Rzecznika Praw Dziecka -http://brpd.gov.pl//
zdjęcie ze strony http://brpd.gov.pl - z dn. 15.11.2017 r.

zdjęcie ze strony http://brpd.gov.pl – z dn. 15.11.2017 r.

W naszej szkole również planowane są zajęcia dotyczące tego tematu. Na pewno porozmawiamy o tym na godzinach wychowawczych. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że kl. VII przygotowują happening (Ciekawe jak się zaprezentują? Zobaczymy i podzielimy się z Wami opinią. Może w kolejnej relacji załączymy również jakieś zdjęcia?).
Warto posłuchać tej piosenki:

Autorki wpisu: Mazur Weronika, Łatkowska Martyna, Szczygielska Oliwia

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiégne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Źródła:

Tekst- www.wikipedia.org, 08.11.2017r. |  Zdjęcie- www.zyraffa.pl, 08.11.2017r.

Martyna Łatkowska VIa

Weronika Mazur VIIa

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

7 porad jak nie nudzić się na matematyce i innych lekcjach

Nasza "trójka" podczas tworzenia tego wpisu.

Nasza „trójka” podczas tworzenia tego wpisu.

Zacznijmy od tego, że na pewno każdy z nas nudzi się na jakimś przedmiocie, a naszym celem jest to, aby pokazać Wam koleżanki i koledzy, jak urozmaicić sobie czas spędzany na lekcjach. Na pewno nie radzimy rozmawiać, ponieważ może mieć to negatywne skutki
w postaci oceny niedostatecznej lub publicznej odpowiedzi, która może skończyć się ośmieszeniem przed całą klasą.

Oto nasze porady:

1.Wymyśl sobie np. piosenkę, lub krótki wierszyk na temat prowadzonej lekcji, przy okazji utrwalisz sobie materiał ;)

2. Rysuj  na końcu zeszytu!  (Takie bazgroły niejednego zaprowadziły na szczyt, a może zostaniesz drugim Van Goghiem czy Kandinskym?)

3. Słuchaj uważnie nauczyciela i kolegów, koleżanek (nigdy nie wiesz kiedy będziesz musiał dokończyć ich myśl,  zadanie).

4.  Narysuj sobie 45 kresek i skreślaj każdą po upływie 1 minuty, a czas szybciej zleci ;)

5.  Jeżeli twój mózg odmawia posłuszeństwa, zacznij sobie marzyć :)

6. Ozdób sobie zeszyt (np. podkreśl tematy, porysuj za marginesem, narysuj swoją karykaturę na końcu zeszytu lub zaprojektuj własną okładkę )

7. Przynieś ze sobą małą zabawkę, którą łatwo ukryć przed nauczycielem.

                                                                                                    Fajne dziewczyny:                                                           Martyna Łatkowska, Oliwia Szczygielska, Weronika Mazur :)

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Kółko matematyczne klas piątych

Jesteśmy uczniami klas V z SP nr 1 w Drawsku Pom.
Uczęszczamy do klas: Vb, Vc, Vd i Ve. Spotykamy się raz w tygodniu.
Bawimy się matematyką, ale też uczymy się rozwiązywać zadania.
To my:

Trochę nieudane nasze zdjęcie.  Następne będzie lepsze!

Trochę nieudane nasze zdjęcie.
Następne będzie lepsze!

Alan S. z kl.Ve – pasjonuję się muzyką, gram na perkusji
Maja S. z kl.Vb – lubię uczestniczyć w konkursach, szczególnie matematycznych
Michał Sz. z kl. Ve – lubię grać w piłkę nożną
Jakub K. z kl.Ve-  lubię grać w piłkę ręczną, próbuję swoich sił w układaniu gier
Ola J. z kl.Vd- lubię sport,speed stacking
Ala S. z kl.Vd- lubię sport i języki obce
Kasia Sz. z kl.Vc -kocham zwierzęta i chciałabym zostać wolontariuszką, lubię pokemony
Kacper W. z kl. Vd -lubię gry na Ubisoft
Julek M. z kl.Vd-  interesuje mnie j. angielski
Asia C. z kl. Ve – interesuję się sportem, najbardziej piłką nożną i siatkową
Jakub G. z kl Ve – interesuję się grą na gitarze, lubię gry komputerowe
Sebastian Z. z kl. Vb – interesuje mnie informatyka i j. obce.
„Kółkowicze z klas V”

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Wakacje 2017

Od 24 czerwca  do 3 września 2017 roku trwać będą tegoroczne wakacje. Wielu z was uczniowie klas I-VI, spędzi je nad morzem, jeziorem czy w górach. Wielu będzie spędzać je w swoim miejscu zamieszkania, a  tylko niektórzy poza granicami naszego kraju.

                           Pamiętajcie zawsze i wszędzie o bezpieczeństwie!

A ten wesoły obrazek niech towarzyszy Wam podczas wakacyjnych wojaży, a później podczas wspomnień o mile spędzonych chwilach!
wakacje
                                                   Opiekunka Klubu Redaktorów Bloga – Mariola Grzybowska

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment