Dzień Edukacji Narodowej

Bez tytułu

 Dnia 14-tego października 2018 r. przypada Dzień Edukacji Narodowej.  To święto jest dla nauczycieli, a my mamy okazję, by podziękować za uczenie nas. To bardzo ważna data, ponieważ to święto Tych , którzy przekazują nam  potrzebną w życiu wiedzę i umiejętności .
W naszej szkole obchodzić będziemy to święto w poniedziałek 15-tego października. Wyrazimy swoją wdzięczność podczas apelu o godz.9.50.

Wszystkim kolegom i koleżankom przypominamy, iż tego dnia obowiązuje nas strój galowy.

autorki wpisu: Joanna C. , Wiktoria M. , Lena O.

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października 2018 roku. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.
kodowanie

źródło: http://warsawnow.pl/europejski-tydzien-kodowania-codeweek-2018/

Autorki wpisu: Sandra Jahn, Julia Płochocka, Julia Misiak

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Dzień chłopaka w klasie VI E

28 września był dzień chłopaka w naszej szkole. Jako niespodziankę dziewczyny zorganizowały pizze dla kolegów ze swojej klasy. Był niezły ubaw z nauczycielem od historii, świetnie się dogadywaliśmy. A 1 października była kontynuacja dnia chłopaka. Nasza wychowawczyni przygotowała konkurencje dla naszych kolegów z klasy, a dziewczyny wcieliły się w rolę jurorów. Chłopcy podzieleni zostali na 3 grupy: białą, zieloną i żółtą. Zabawa była świetna.

DZ-chłopaka-w-VIe

Jedną z konkurencji było przebranie jednej osoby z drużyny za dziewczynę. Trochę im to nie wychodziło, ale jednak potrafili rozśmieszyć całą naszą klasę. Dużo frajdy przyniósł kankan. Zwyciężyła grupa zielona, a jako nagrodę dostali czekoladę.

Autor zdjęć: Mariola G.

Autorki wpisu: Wiktoria M. , Lena O. , Joanna C.

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 roku odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole odbyły się konkursy ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie przygotowali plakaty, które zostały rozwieszone po szkole. Egzaminatorzy chodzili po szkole i pytali o znajomość tabliczki mnożenia, a za prawidłową odpowiedź uczniowie dostawali słodki upominek. Na szkolnych schodach zostały umieszczone przykłady z tabliczki mnożenia, były świetną podpowiedzią.

TM-schody logo_pl

 

A tak pracowały komisje egzaminacyjne:
k-e-IpA-2   k-e-parterB

Zadania nie były trudne- oto przykładowe zestawy:
przykład-100

Autorka zdjęć: P. Mariola G

Autorki wpisu: Julia M, Sandra J, Natalia T z klasy VI E

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Festyn rodzinny w Ve

W poniedziałek – 4 czerwca 2018 roku nasza klasa (oczywiście tylko jej część, bo nie wszyscy znaleźli czas na wspólną zabawę) spotkała się po lekcjach z wychowawczynią i rodzicami na tzw. festynie rodzinnym. W małej grupie , ale w miłej atmosferze bawiliśmy się obok hali sportowej, wykorzystując każdy kawałek terenu do różnych konkurencji.
Pani Mariola- nasza wychowawczyni, przygotowała i przeprowadziła quiz 1 z 6 z pytaniami z różnych kategorii ,od historii  poprzez ekologię, lektury szkolne aż do matematyki włącznie. Współzawodnictwo par: rodzic-dziecko podczas tegorocznego festynu, dostarczyło bawiącym się wiele radości i było przykładem prawdziwej sportowej rywalizacji.
O udanym spotkaniu niech świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia.
pizapp-1 PIZAP-2

Autorką zdjęć jest p. Magda U.
Wpis przygotowany przez klasę Ve i wych. Mariolę G.

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Bezpieczeństwo w sieci.

W klasie 5e realizujemy program  edukacyjno- wychowawczy pod nazwą ”TIK-uś uczy i wychowuje”. Dzisiaj  na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o niebezpieczeństwach, które nas  otaczają w sieci, pracowaliśmy w grupach, dyskutowaliśmy o różnych sytuacjach jakie mogą nas spotkać i staraliśmy się udzielić wskazówek, porad osobom, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji.  Na koniec układaliśmy  „Kodeks bezpieczeństwa w sieci”, który tutaj zamieszczamy:
Spis-Kodeksu

Opracowanie tekstu: Jakub Kowalczyk-kl. 5e

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Dni Matematyki w naszej szkole

W dniach 12-16 marca 2018 w naszej szkole odbywały się Dni Matematyki. W trakcie lekcji matematyki uczniowie klas IV-VII rozwiązywali w grupach różnego rodzaju zadania. Musieli wymyślić okrzyk matematyczny, rozwiązać sudoku, krzyżówkę, wykreślankę i układali tangramy. Wielu uczniów wzięło także udział w konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie przygotowali również plakaty, których tematami były: Liczba Pi, Kangur Matematyczny lub Matematyka od kuchni.

Zwycięskie klasy w poszczególnych kategoriach to:

-Klasy 4 – I miejsce klasa 4d i 4f

-Klasy 5 – I miejsce klasa 5c

-Klasy 6 – I miejsce klasa 6a

-Klasy 7 – I miejsce klasa 7a

Weronika Mazur

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dni matematyki 2018

Znalezione obrazy dla zapytania dni matematyki 2018

Źródła: Blogi CEO

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Walentynki w naszej szkole ♥

Podobny obraz

żródło-grafika Google

    Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się, więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W naszej szkole przez kilka dni funkcjonowała Poczta Walentynkowa, a dzisiejszego dnia zostały rozdane kartki i listy adresatom. Większość klas otrzymała jedynie walentynki , natomiast nieliczni zostali obdarowani słodkościami.
Niektórzy z nas zostali obdarowani walentynkami od nauczycieli, np.kl. 7a otrzymała piękny list od księdza, a od Pani polonistki indywidualne walentynki z ciekawym tekstem, fragmentem książki Magdaleny Witkiewicz ” Po prostu bądź „.
Pani ucząca matematyki w klasach Ve,VIa, VIe i VIIa przygotowała „walentynkę” dla każdej z tych klas, np. dla swojej kl. Ve:
walentynka-5e
którą głośno odczytała na początku lekcji, a następnie w atmosferze walentynkowej prowadzone były zajęcia matematyczne.
Miłe jest to, że do zabawy włączają się także nauczyciele!

                                                                                      Weronika Mazur i Oliwia Szczygielska ♥

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Co mogę robić przez ferie zimowe?

ferie-zimowe
Niebawem nadejdzie czas ferii zimowych… Wielu z nas planuje je bezczynnie spędzić przed komputerem. Mamy jednak kilka sposobów na nudę. Oto nasze propozycje:

1. Pisanie pamiętnika- zapisuj wydarzenia, które wzbudziły w Tobie duże emocje.
2. Sam pisz piosenki- modyfikuj Twoje ulubione utwory (np. komponuj tekst na podstawie wydarzeń z Twojego życia).
3. Rób wiele zdjęć i twórz albumy.
4. Spotykaj się ze znajomymi- wybierajcie się na lodowisko lub do parku.
5. Rozwijaj pasje- zima nie oznacza końca zabawy, czy ciągłej nudy w domu. Zima jest źródłem nowych pasji i zainteresowań, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie!

Victoria i Martyna z VIa

Posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom. | Leave a comment

Za co kochamy naszych dziadków?

zdjęcie ze strony przedszkola "Zielona Akademia",  z dn. 10.01.2018 r.

zdjęcie ze strony przedszkola „Zielona Akademia”,
z dn. 10.01.2018 r.


21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka.

W dzisiejszej ankiecie o tym dniu wzięła udział klasa 7a i odpowiedziała na pytania:
Po co jest babcia i dziadek ?  Za co ich kochamy ?
Oto najciekawsze odpowiedzi:

-”Dziadkowie są po to, aby opiekować się nami, kochać, pomagać oraz uczyć jak postępować. Po prostu zastępują nam rodziców kiedy zajdzie taka potrzeba.Kocham moich dziadków za to, że są ze mną, kochają mnie i pomagają kiedy tego potrzebuję”.

-”Kocham swoich dziadków za to, że mnie kochają, wspierają i zawsze we mnie wierzą. Rozśmieszają kiedy jestem smutna i pomagają w tym co sprawia mi kłopot”.

-”Babcia i dziadek byli dla mnie drugimi, najważniejszymi osobami w moim życiu. Dziękuję im bardzo za to, że wychowali moich najukochańszych  rodziców”.

-”Kochamy ich za domowe, pyszne obiady, za troskę jaką nas otaczają, za wszystkie wspólnie spędzone chwile – te dobre i te złe. Za cudowne opowieści o dawnych czasach”.

Pamiętajcie o swoich dziadkach i nie zostawiajcie ich samych w tym szczególnym dniu. My również życzymy wszystkiego najlepszego dla każdej Babci i Dziadka.

Weronika Mazur i Oliwia Szczygielska

Znalezione obrazy dla zapytania dziadkowie z wnukamizdjęcie z foto familinews.com, dostęp z dn. 10.01.2018 r.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment