Nauczyciele z pasją, cz.1

W naszej szkole jest wielu nauczycieli, którzy mają różne zainteresowania. Postanowiliśmy przedstawić Wam kilka osób z naszego nauczycielskiego grona i zapoznać Was -drodzy czytelnicy, z najciekawszymi.  Pierwszą osobą, którą Wam przedstawiamy jest Pani Lucyna Jabłońska- wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim
i nauczyciel klas 1-3.
23 kwietnia 2016 roku pani L.Jabłońska udzieliła nam wywiadu dotyczącego Jej pasji
i zainteresowań. Oto odpowiedzi na zadane pytania:

1) Jak opisałaby Pani swoje pasje, zainteresowania?

- ” Moje pasje związane są tak naprawdę z wykonywanym i wyuczonym zawodem. Od zawsze interesowałam się historią Polski. Lubię też zajmować się twórczością artystyczną.”

2)Wspomniała Pani, że interesuje się historią, a szczególnie historią naszego regionu. Czy mogłaby Pani nam o tym opowiedzieć?

„Interesuje mnie mała ojczyzna, czyli wszystko co się dzieje wokół nas. W klasach drugich realizuję program edukacyjny pt.”Drawsko w Unii Europejskiej”. Chcę wydać zeszyt ćwiczeń dla dzieci z gminy Drawsko Pomorskie. W ramach programu spotkaliśmy się (uczniowie klasy drugiej) między innymi z Burmistrzem Drawska Pomorskiego.”

3) Jakie wydarzenia historyczne najbardziej Panią interesują? Od kiedy to się zaczęło?

„W dzieciństwie byłam ciekawa historii Polski, ponieważ po II wojnie światowej nie mówiono nam w szkole o jej dziejach. Wszystkie informacje dotyczące Drawska Pomorskiego-dawniej Dramburga,  wyszukiwałam sama w różnych książkach.”

4) Inną Pani pasją jest działalność artystyczna, a dokładniej chodzi o wyroby z gliny. Od jak dawna tym się Pani interesuje? Skąd się wzięło to zainteresowanie i co Pani tworzy?

-”Glina kiedyś służyła do wyrobu cegieł. Postanowiłam wykorzystać ją do lepienia różnych przedmiotów. W 1997r. otworzyłam swoją pierwszą pracownię ceramiczną. Trzy lata temu także w naszej szkole powstała taka pracownia, gdzie prowadzę zajęcia ceramiczne.”

5) Dowiedzieliśmy się także, że lubi Pani malarstwo. Czy Pani maluje? Jeśli tak, to proszę nam powiedzieć o tym coś więcej.

-”Razem z dziećmi, tu w szkole, maluję na płótnie- techniką batik. Wykorzystuję też tę technikę do tworzenia prac na zamówienie, np.; rolet, parawanów, abażurów, itp.”

Oto zdjęcie Pani Lucyny Jabłońskiej-bohaterki naszego wywiadu, wykonane w Urzędzie Miasta w Złocieńcu. W tle prace Jej autorstwa:

fot. ze zbiorów p.L.Jabłońskiej

fot. ze zbiorów p.L.Jabłońskiej

6) Kończąc to krótkie spotkanie, chcielibyśmy dowiedzieć się jakie są Pani sukcesy
i marzenia ?

-”Według mnie moimi sukcesami są osiągnięcia dzieci. Sukces moich wychowanków jest moją radością i dlatego moim marzeniem jest jak najdłuższa praca w szkole, bym mogła swoją pasją dzielić się z innymi i „zarażać” ich miłością do tworzenia, ale także poznawania własnego regionu.”

Pozdrawiamy i dziękujemy za rozmowę- Wiktoria, Nikola i Damian  z kl. VIa

This entry was posted in Bez kategorii, Pasje nauczycieli cz. I and tagged . Bookmark the permalink.

One Response to Nauczyciele z pasją, cz.1

  1. Mariola Grzybowska says:

    Gratuluję Pani Lucynie takiej kreatywności i odwagi za udzielenie Wam -Blogerzy z VIa pierwszego wywiadu. Moim zdaniem spisaliście się świetnie!
    Wasza opiekunka -M.G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge