Podsumowanie konkursu pt. ,, Głowa na karku, kask na głowie”

W dniu 17 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,, Głowa na karku, kask na głowie” zorganizowanego przez pedagogów szkolnych i Bractwa Miłośników Motocykli ,,Pancerny” (BMM). Podczas podsumowania członkowie BMM opowiedzieli nam o tym, dlaczego podczas jazdy motocyklem lub quadem należy nosić kask. Wspomnieli tam także o odzieży ochronnej, którą powinien nosić każdy motocyklista i jego pasażer. Po prezentacji ratownicy medyczni przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Na kursie dowiedzieliśmy się między innymi, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wykonywać masaż serca u osoby dorosłej oraz u niemowlęcia. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci detektorów tlenku węgla.
Nasza blogerka Patrycja Z. zdobyła w teście ,,Medyk”  9/10 punktów. Nasza szkoła dostała także czujnik czadu i gaśnice. Kolejna blogerka – Angelika B. była pomocnicą przy kursie pierwszej pomocy.

Wszystkim zwycięzcom w konkursie i teście serdecznie gratulujemy :-)

Pozdrawiamy Wiktoria Starzyk i Damian Marchel :-)

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

2 Responses to Podsumowanie konkursu pt. ,, Głowa na karku, kask na głowie”

 1. BMM "Pancerny" says:

  Mamy nadzieję, że przekonaliśmy dlaczego warto dbać o swoje bezpieczeństwo i znajdą się osoby, które rzeczywiście wzięły to sobie do serca :) Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego bezpiecznego ;)

  • Wiktoria Starzyk says:

   Dziękuję bardzo za wskazówki, jak dbać o bezpieczeństwo na jednośladach.
   Na pewno się przydadzą.
   Pozdrawiam, Wiktoria :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge