Walentynki w naszej szkole ♥

Podobny obraz

żródło-grafika Google

    Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się, więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W naszej szkole przez kilka dni funkcjonowała Poczta Walentynkowa, a dzisiejszego dnia zostały rozdane kartki i listy adresatom. Większość klas otrzymała jedynie walentynki , natomiast nieliczni zostali obdarowani słodkościami.
Niektórzy z nas zostali obdarowani walentynkami od nauczycieli, np.kl. 7a otrzymała piękny list od księdza, a od Pani polonistki indywidualne walentynki z ciekawym tekstem, fragmentem książki Magdaleny Witkiewicz ” Po prostu bądź „.
Pani ucząca matematyki w klasach Ve,VIa, VIe i VIIa przygotowała „walentynkę” dla każdej z tych klas, np. dla swojej kl. Ve:
walentynka-5e
którą głośno odczytała na początku lekcji, a następnie w atmosferze walentynkowej prowadzone były zajęcia matematyczne.
Miłe jest to, że do zabawy włączają się także nauczyciele!

                                                                                      Weronika Mazur i Oliwia Szczygielska ♥

This entry was posted in Bez kategorii, Życie SP Drawsko Pom.. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge