Halloween- dlaczego tak, dlaczego nie?

Obchodzony 31 października halloween (wg niektórych „Noc Duchów”) to święto pogańskie, sprzeczne z duchem chrześcijaństwa.  Tradycja halloween została przejęta z kultów magicznych i satanistycznych. Korzenie tego wieczoru sięgają pogańskich obchodów.
Jest to święto obchodzone m.in. w USA. W tym kraju jest to tradycja, którą Amerykanie kultywują od wielu lat. Chodzenie od domu do domu z hasłem „cukierek albo psikus”  u nich przyjęło się od dawna.
W Polsce nie kultywujemy święta Halloween! Jest to zwyczaj źle odbierany, szczególnie przez osoby starsze i duchowieństwo. Każdy tłumaczy to w dla siebie przyjęty sposób, ale ogólnie, wierzący Polacy świętują dzień 1 listopada – Wszystkich Świętych. Taką tradycję należy uszanować!

Halloween?, tak, ale na zajęciach angielskiego i wtedy jest okey! W ten sposób poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych. Bawimy się na zajęciach z nauczycielem. Bogacimy słownictwo związane z tym zwyczajem, rozwiązujemy krzyżówki, może się przebieramy i po angielsku opisujemy przebraną postać. Pomysłów na zabawy na lekcjach w tym dniu może być bardzo, bardzo dużo.

zdj. grafika Google

zdj. grafika Google

Autorzy wpisu: dziewczęta z VIe

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge