„Co nam mówią miesiące?” Listopadowe karty kalendarza 3a

W kalendarzu klasy 3a przybyły kolejne karty… wszak już listopad.

Klasa 3a  wraz z wychowawcami, p. Beatą Faber i p. Maciejem Gajewskim, postanowiła co miesiąc zatrzymać się i podumać nad upływającym czasem i zmianami w przyrodzie i nie tylko… Pracując w dwóch grupach  tworzy kalendarz literacki. Co miesiąc  pojawiają się nowe kartki. Inspiracją dla dziecięcych refleksji są litery tworzące nazwę kolejnych miesięcy.

Dzieci oprócz tego , że świetnie się bawią , podnoszą swoje kompetencje językowe, literackie, poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą, a przede wszystkim czerpią ogromną radość z tworzenia czegoś wspólnie. Projekt trwa przez cały rok szkolny 2016/17.

Strony kalendarza prezentowane są w klasie i w formie cyfrowej w postaci publikacji Issue.

Młody Obywatel planuje :)

 W tym roku w bibliotece szkolnej SP 23 w Gdyni realizujemy projekt w ramach programu CEO „Młody Obywatel”. W środę 16 listopada odbyło się pierwsze spotkanie, na którym wybraliśmy z uczniami temat „Urząd od podszewki”. 

MO 4Grupa projektowa z klasy 4a postanowiła poznać i promować wśród mieszkańców gdyńskiego Wzgórza św. Maksymiliana filię Miejskiej Biblioteki Publicznej…

MO 2

Na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy zasady współpracy i spisaliśmy stosowny kontrakt. Następnie ustalaliśmy cele, które chcemy osiągnąć. Uczniowie dyskutowali o tym, czego chcą się dowiedzieć o bibliotece, o tym jak widzą to miejsce mieszkańcy Wzgórza i jaką zmianę mogliby wprowadzić, aby biblioteka stała się im bliższa.

MO 8

MO 9

mo 1 MO 3

„READ and SHARE” nasz nowy projekt eTwinning startuje!

CAM03575

etwinning logo

Biblioteka szkolna po raz trzeci rozpoczyna eTwinningową przygodę, tym razem z koleżankami i kolegami z Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Rumunii i Turcji oraz z dwóch polskich szkół – z Rzeszowa i Kalisza.

Po projektach „SHOW ME YOUR WORLD” i „BE GREEN! ARE WE ECO?” zaczynamy projekt „READ and SHARE”.

Będziemy poznawać lokalne biblioteki, pokazywać nasze prywatne zbiory, promować ulubione książki. Liczymy, że odkryjemy w sąsiedztwie ciekawych ludzi kochających książki i posiadających niezwykłe księgozbiory.

Nie zabraknie warsztatów literacko-artystycznych, spotkań z pisarzami i własnych prób tworzenia książek…

We wtorek uczniowie klasy 6a oraz  z klas 5a i b tworzyli plakaty promujące czytanie oraz ich ulubione książki – oczywiście w języku angielskim, aby podzielić się nimi z dziećmi z zagranicy.

YouTube Preview Image

Jesienny pomysł klasy 3a na cały rok :)

okładkaPROJEKT – KALENDARZ         Klasa 3a wraz z wychowawcami, p. Beatą Faber i p. Maciejem Gajewskim. postanowiła co miesiąc zatrzymać się i podumać nad upływającym czasem i zmianami w przyrodzie i nie tylko….

Efektem tego pomysłu jest literacki kalendarz, w którym co miesiąc będą pojawiały się nowe kartki. Inspiracją dla dziecięcych refleksji są litery tworzące nazwę kolejnych miesięcy…

Na razie prezentujemy październik – kartki stworzyły dzieci pracujące w dwóch grupach….

My czytamy! Piknik klas czwartych…

Gallery

This gallery contains 23 photos.

Klasy czwarte zorganizowały dziś piknik czytelniczy. Mieliśmy wędrować Bulwarem Nadmorskim i szukać zielonej trawki, aby rozłożyć koce, piknikowe wiktuały i książki oczywiście! Pogoda sprawiła nam jednak niespodziankę i aby nie narażać książek na zmoknięcie wybraliśmy szkolny plac zabaw – z halami … Continue reading

Zwierzaki-literaki hasają po bibliotece :)

Gallery

This gallery contains 6 photos.

A oto efekt kolejnych warsztatów literacko-artystycznych w bibliotece szkolnej – urocze obrazki, których tworzywem były zadrukowane strony, fotografie i obrazki ze starych gazet. Zwierzaki-literaki powstawały przez naklejenie pasków zadrukowanego papieru na kontury zwierząt i obcięcie wystających poza kontur pasków. Dla … Continue reading

Matlandia gościła w SP 23

Gallery

This gallery contains 5 photos.

Wielbiciele matematycznego programu Matlandia testowali nowe zadania z klasy 4 i oceniali funkcjonalność programu pod czujnym okien przedstawicieli Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Tworzyliśmy teź swoje gry komputerowe.

F jak ‚fantastycznie’, czyli Festiwal 2.0 na Festynie Rodzinnym

Gallery

This gallery contains 46 photos.

Planowaliśmy TIKowo i zespołowo W planowaniu i przygotowaniu festiwalu brał udział Zespół 2.0 – wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie. Oczywiście wykorzystaliśmy TIK – informacje krążyły w chmurze i nabierały kształtu dzięki zbiorowej aktywności.  Zadaniu dyrektora zawdzięczamy, że współpraca w Sieci to … Continue reading

Jak nie czytam, jak czytam!

CAM03057

Tabaluga czyta razem z nami!

10 czerwca punktualnie o 10.00 wywabieni z klas trzykrotnym dzwonkiem pani woźnej wylegliśmy jak jeden mól książkowy na szkolne korytarz i zieloną trawkę (oraz ławki i huśtawki) boiska, żeby czytać wraz  z wszystkimi polskimi szkołami, które przyłączyły się do tej fantastycznej akcji „Biblioteki w Szkole”. 

Czytali uczniowie, nauczyciele, pani woźna i panie z obsługi, i pani Hania, która przeprowadza nas przez ulicę. Czytał też smok Tabaluga – maskotka naszej szkoły. Klasy 4 przyniosły transparenty (które zabiorą też na piknik czytelniczy we wtorek 14.06).

YouTube Preview Image

 

Polonistyczne podchody klas 4 :)

Gallery

This gallery contains 8 photos.

6 czerwca klasy czwarte wyruszyły na ścieżkę polonistycznej przygody. Dwie grupy wystartowały w piętnastominutowym wyprzedzeniem. Ich zadaniem było wybrać szlak i zostawić tropicielom ślady i koperty z zadaniami. Podążające za nimi dwie grupy pościgowe wytężały wszystkie zmysły, aby odnaleźć strzałki … Continue reading