„Who Stole the Cookie”… czyli angielskie zagadki w bibliotece

Klasa 4a rozwiązuje tajemnicę zniknięcia ciasteczek ze słoja…

Najpierw rymowanka i zabawa, następnie dla rozgrzewki odwiedzamy Miss Daniel’s Detective Club

Będzie też ćwiczenie naszego zmysłu obserwacji, analiza grafologiczna notatki znalezionej na miejscu przestępstwa oraz badanie linii papilarnych.

„Co nam mówią miesiące?” Listopadowe karty kalendarza 3a

W kalendarzu klasy 3a przybyły kolejne karty… wszak już listopad.

Klasa 3a  wraz z wychowawcami, p. Beatą Faber i p. Maciejem Gajewskim, postanowiła co miesiąc zatrzymać się i podumać nad upływającym czasem i zmianami w przyrodzie i nie tylko… Pracując w dwóch grupach  tworzy kalendarz literacki. Co miesiąc  pojawiają się nowe kartki. Inspiracją dla dziecięcych refleksji są litery tworzące nazwę kolejnych miesięcy.

Dzieci oprócz tego , że świetnie się bawią , podnoszą swoje kompetencje językowe, literackie, poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą, a przede wszystkim czerpią ogromną radość z tworzenia czegoś wspólnie. Projekt trwa przez cały rok szkolny 2016/17.

Strony kalendarza prezentowane są w klasie i w formie cyfrowej w postaci publikacji Issue.

Młody Obywatel planuje :)

 W tym roku w bibliotece szkolnej SP 23 w Gdyni realizujemy projekt w ramach programu CEO „Młody Obywatel”. W środę 16 listopada odbyło się pierwsze spotkanie, na którym wybraliśmy z uczniami temat „Urząd od podszewki”. 

MO 4Grupa projektowa z klasy 4a postanowiła poznać i promować wśród mieszkańców gdyńskiego Wzgórza św. Maksymiliana filię Miejskiej Biblioteki Publicznej…

MO 2

Na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy zasady współpracy i spisaliśmy stosowny kontrakt. Następnie ustalaliśmy cele, które chcemy osiągnąć. Uczniowie dyskutowali o tym, czego chcą się dowiedzieć o bibliotece, o tym jak widzą to miejsce mieszkańcy Wzgórza i jaką zmianę mogliby wprowadzić, aby biblioteka stała się im bliższa.

MO 8

MO 9

mo 1 MO 3

„READ and SHARE” nasz nowy projekt eTwinning startuje!

CAM03575

etwinning logo

Biblioteka szkolna po raz trzeci rozpoczyna eTwinningową przygodę, tym razem z koleżankami i kolegami z Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Rumunii i Turcji oraz z dwóch polskich szkół – z Rzeszowa i Kalisza.

Po projektach „SHOW ME YOUR WORLD” i „BE GREEN! ARE WE ECO?” zaczynamy projekt „READ and SHARE”.

Będziemy poznawać lokalne biblioteki, pokazywać nasze prywatne zbiory, promować ulubione książki. Liczymy, że odkryjemy w sąsiedztwie ciekawych ludzi kochających książki i posiadających niezwykłe księgozbiory.

Nie zabraknie warsztatów literacko-artystycznych, spotkań z pisarzami i własnych prób tworzenia książek…

We wtorek uczniowie klasy 6a oraz  z klas 5a i b tworzyli plakaty promujące czytanie oraz ich ulubione książki – oczywiście w języku angielskim, aby podzielić się nimi z dziećmi z zagranicy.

YouTube Preview Image

Jesienny pomysł klasy 3a na cały rok :)

okładkaPROJEKT – KALENDARZ         Klasa 3a wraz z wychowawcami, p. Beatą Faber i p. Maciejem Gajewskim. postanowiła co miesiąc zatrzymać się i podumać nad upływającym czasem i zmianami w przyrodzie i nie tylko….

Efektem tego pomysłu jest literacki kalendarz, w którym co miesiąc będą pojawiały się nowe kartki. Inspiracją dla dziecięcych refleksji są litery tworzące nazwę kolejnych miesięcy…

Na razie prezentujemy październik – kartki stworzyły dzieci pracujące w dwóch grupach….