Z informatyką na Ty

 • NIE TYLKO SPORT …

  Oprócz tego, że należymy do klubu sportowego UKS „Dziewiątka” Kutno to także uczęszczamy na zajęcia taneczne do Kutnowskiego Domu Kultury. Pod okiem naszej instruktorki poznajemy różne rodzaje tańca, jak Hip-Hop, Dancenall, House i Dubstep. Nasze grupy taneczne na zajęciach to Street Dance i Beat Killers. Często bierzemy udział w zawodach tanecznych, które odbywają się w różnych miastach: Kutnie, Łęczycy, Łodzi, Warszawie. Nasze drużyny zajmują wysokie miejsca podczas takich zawodów. Cieszymy się, że mamy okazję brać udział w lekcjach tańca i poszerzać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

   
 • LUBIMY CZWARTKI

  W naszym mieście co tydzień na stadionie MOSiR odbywają się zawody sportowe pod nazwą Czwartki Lekkoatletyczne. W zawodach tych wybiera się jedną konkurencję biegową i jedną techniczną. Możemy startować w biegu na 60m, 300m lub 600m i dokonać wyboru pomiędzy rzutem piłeczką palantową, skokiem w dal i skokiem wzwyż. Zawsze pod koniec sezonu najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy i medale. Lubimy startować w tych zawodach, ponieważ dzięki nim nie tylko poprawiamy nasze sportowe umiejętności, osiągamy sukcesy, ale także uczymy się uczciwej rywalizacji.

   
 • Vena Sport Festival 2012

  W dniu dzisiejszym w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa ,,Vena Sport Festival 2012″. Nasza szkoła wzieła udział w dwóch konkurencjach. Z dumą możemy powiedzieć, że  zajełyśmy 1 miejsce w biegu 4×100 dziewcząt. Chłopcy zajeli 3 miejsce. W biegu 16×100 nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Nieskromnie mówiąc Ola, Ola i Emila prowadzące ten blog brały udział w tych zmaganiach. Jesteśmy bardzo dumne z osiągnięć naszej szkoły, ponieważ 22 czerwca jedziemy też na ,,Venę” lecz ogólnopolską. Trzymajcie kciuki. ;)

   
 • Łapa 2012

  Już od IV klasy chodzimy na kółko teatralne. Co rok startujemy w przeglądzie teatrów dziecięcych ” ŁAPA”. W tym roku wystawiliśmy przedstawienie pt. : ” Historia z happy endem lub nie- jak kto woli”. Główną bohaterką była rozpuszczona , bogata dziewczyna o imieniu Becia, która próbowała zdenerwować czwórkę tańczących dziewczyn. Bardzo dobrze wypadliśmy w tym roku. Zdobyliśmy nagrodę główną- Łapę od jury dorosłych, a także słynnego Puszka- od jury dziecięcego. Oprócz tego nasza nauczycielka pani Marzanna Dwojacka dostała nagrodę specjalną za wyjątkowo interesujący scenariusz. Zostałyśmy także wyróżnione nagrodami indywidualnymi za taniec i grę aktorską. Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni, zwłaszcza z tego, że zyskałyśmy bon na 800 zł do księgarni.

   
 • DZIEŃ SPORTU

  1-go czerwca obchodziliśmy również dzień sportu. Po kolei każda klasa schodziła na dużą hale, gdzie mogła wykazać się umiejętnościami sportowymi i wygrać przy tym nagrody.

   
 • DZIEŃ DZIECKA

  1-go czerwca obchodziliśmy w szkole nasz ostatni wspólny Dzień Dziecka. Nasza koleżanka Olivia Wolska zrobiła nam niespodziankę i przyniosła maszynę do waty cukrowej oraz magnetofon z płytami naszych ulubionych piosenek . Paulina Nowicka, Sandra Jaworska i Nikola Przybylak zorganizowały dla nas zabawy na tablicy interaktywnej. Nagrodami były cukierki i ciastka.

   
 • TRENINGI…

  Oprócz tego, że jesteśmy w klasie sportowej, uczęszczamy również na treningi. Najczęściej odbywają się one codziennie, jednak my mamy ustalone z naszym trenerem dni , w których chodzimy na dodatkowe zajęcia. W trakcie treningów poszerzamy nasze zdolności z lekkiej atletyki. Wielokrotnie ćwiczymy umiejętności szybkości, wytrzymałości , a także skok w dal , skok wzwyż i rzuty. Jesteśmy bardzo zadowolone , że należymy do klubu UKS ,,Dziewiątka” Kutno , ponieważ dzięki temu stajemy się coraz sprawniejsze.

   
 • FESTIWAL PROJEKTÓW 2.0

  Niedawno w naszej szkole odbył się festiwal nauk 2.0. Był to czas, w którym podsumowaliśmy wszystkie projekty naukowe, które zrealizowałyśmy podczas całego roku szkolnego. Nauczyciele, którzy byli organizatorami danych projektów pomagali uczniom prezentować ich pracę w klasach. Naszym zadaniem było puszczanie prac uczniów, przedstawianie ich oraz opowiadanie o nich.

   
 • PROJEKT SZKOLNY 2.0

  Nasza szkoła brała udział w projekcie matematyczno-informatycznym ” Tajemnice Brył Platońskich” . Celem tego projektu było poznanie postaci słynnego Platona, oraz utrwalenie wiadomości dotyczących brył platońskich, takich jak: oktaedr, dodekaedr i ikosaedr. Dzięki temu, że uczestniczyłyśmy w tym projekcie poszerzyłyśmy informacje o figurach przestrzennych, a także dowiedziałyśmy się kilka ciekawostek z życia Platona.

   
 • NA MA…ZU…RY !!!

  Od 23 do 27 kwietnia uczestniczyłyśmy w szkolnej wycieczce na Mazury. Nasza baza noclegowa znajdowała się w Ostrowie Pieckowskim i stąd organizowaliśmy wyprawy w głąb Mazur.
  W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy drewnianą cerkiew prawosławną w Wojowie oraz
  Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajdujący się na terenie Puszczy Piskiej. Następnego dnia pojechaliśmy obejrzeć atrakcje Olsztyna. Byliśmy w tutejszym Planetarium, które jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. Obejrzeliśmy projekcję o gwiazdach i zjawiskach astronomicznych. Później spacerowaliśmy uliczkami Olsztyna i podziwialiśmy jego zabytki.
  25 kwietnia, czyli w trzecim dniu wycieczki udaliśmy się do Sanktuarium w Świętej Lipce. Tutaj słuchaliśmy pięknego brzmienia barokowych organów. Kolejnego dnia popłynęliśmy w rejs statkiem po jeziorze Nidzkim, podziwiając piękno otaczającej przyrody. Po południu odwiedziliśmy jeszcze zrekonstruowaną osadę  plemienia Galindów. Ich historia, życie, zwyczaje bardzo nas  zainteresowały. Podczas naszych mazurskich wędrówek odwiedziliśmy także XIV-wieczny zamek w Reszlu, Leśniczówkę Pranie – Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Westernowe  Miasteczko Mrongoville w Mrągowie.
  Atrakcji było mnóstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Kutna,  obejrzeliśmy jeszcze znajdujące się na powietrzu Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

  Ten wyjazd był dla nas niezwykle ciekawy, gdyż odwiedziliśmy mnóstwo nowych, nieznanych nam miejsc. Na  własne oczy zobaczyliśmy, jak piękne są nasze Mazury !!!

   
css.php