me myself and school

wiosna!

24. Festiwal 2.0

30 maja 2012 roku odbył się w naszej szkole wielce oczekiwany Festiwal 2.0 Zostali na niego zaproszeni rodzice uczniów i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Baczynie. Festiwalowi towarzyszyła nazwa „Tyle wiemy o Baczynie, ile znajdziemy w sieci…”, mówiąca głównie o naszej stronie internetowej Baczyna (podanej we wcześniejszym poście). Zanim jeszcze rozpoczęła się impreza, cztery uczennice z klas V i VI zaprezentowały przy stoliku na korytarzu zbiorki utworów o Baczynie, utworzone przez uczniów klasy II wraz z wychowawczynią. Rodzice oczywiście mogli je zabrać ze sobą do domu za małą opłatą (przecież nic nie jest za darmo :D ). Następnym elementem było zaprezentowanie wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, a nie było ich mało… Chłopaki z klasy szóstej odczytali swoje wiadomości, które nazbierali na temat „Baczyńskich staroci”. Było bardzo ciekawie, mam nadzieję, że w pszyszłym roku nasi rówieśnicy będą kontynuować naszą tradycję. :)

autor: umc katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

23. Praca wre.

Niedawno chłopcy z klasy VI robili razem prezentacje o zabytkach naszej wsi, czemu dopisywała nazwa „Baczyńskie starocie”. Chłopcy wiele napracowali się nad 77-oma slajdami. Zajęło im to cały weekend.  Zaczęli od robienia zdjęć w izbie pamięci w baczyńskiej remizie strażackiej (do której mają dostęp nieliczni). Pan Władysław Łuczak bardzo szczegółowo opowiedział im o historii wszystkich zabytków, które tam się znajdowały (ok. 300). Następnie spotkali się w jednym z domów, aby omówić kolejno bardzo pracochłonne układanie slajdów.

W środę- 30 maja (festiwal 2.0) będziemy prezentować wielce oczekiwanie projekty 2.0, między innymi naszą nowo otwartą stronę internetową Baczyna! Oto i ona:   -klik- jest on oczywiście tymczasowy, ale serdecznie zapraszam!

autor: umc katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

22. Ranking piosenek klasy szóstej!

Cześć! Dziś mam dla was ranking piosenek, wymyślony przez klasę szóstą:

1. Ola Brózda

2. Wiktoria Dobosz

3. Adrian Kwaśniowski

4. Mariusz Liszka

5. Antonii Łuczak

6. Justyna Malina

7. Paweł Malina

8. Kinga Mirocha

9. Ola Nowak

10. Natalia Sabała

Nasze top 10 :

1. Aura Dione – Geronimo

2. Ron Pope – A Drop In The Ocean

3. DJ Fresh – Louder

4. Simple Plan – Welcome To My Life

5. Bon Jovi – It’s My Life

6. Michael Jackson – Billie Jean

7. Another World – One Direction

8. Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe

9.Raggafaya – Cała sala

10. Begging on Your Knees – Victoria Justice

bonus!

koko koko euro spoko! :)

YouTube Preview Image

Na razie to tyle… Pa.

autor: umc katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

21. Wiosna!

Cześć, dziś jest sobota, wczoraj był piątek 13-stego , z czego wynika, że dziś jest SOBOTA! Dzień zazwyczaj wolny od szkoły. Ja akurat nie miałam tyle szczęścia, bo piszę tego posta ze szkolnej sali informatycznej, gdyż odrabiamy pewien przyszły piątek. :D Ale koniec o tym, dziś napiszę wam o wiośnie, która jak pewnie wiecie zaczęła się 21 marca. Trochę się spóźniłam z tym postem, ale wiadomo- sen zimowy może się trochę opóźnić, gdy ktoś jest leniwy. Wiosna to jedna z 4 pór roku, występujących w Polsce. Zazwyczaj wiosna kalendarzowa nie pokrywa się z wiosną „pogodową”. Wszystko ożyło! Trawa zieleńsza i oczywiście bazie. :) Tyle ode mnie, a oto dla was pociecha dla oczu zdjęcia pięknej wiosny:


Czytaj dalej…

autor: umc katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (4)

20. Projekty czas zacząć!

W naszej szkole od dawna głowiliśmy się- jakie projekty możemy zrealizować, aby jak najbardziej upodobnić się do szkoły z KLASĄ, gdyż jesteśmy w połowie drogi. :D

My- uczniowie, wraz z nauczycielami uznaliśmy, że będzie fajnie stworzyć stronę internetową naszej miejscowości. Owa strona jeszcze nie powstała, ale nasz moderator pani Maria Pająk zabrała się już do tworzenia podstaw.  Oczywiście nie może tu zabraknąć rąk dzieci… Oczywiście my  mamy za zadanie wyszukać wśród znajomych, rodziny- historii na temat naszej miejscowości.

Cele projektu:

- poznanie historii Baczyna,

- zapoznanie z legendami związanymi z Baczynem i jego okolicami,

- poznanie ciekawych mieszkańców Baczyna, ich zajęć i zainteresowań,

- rozwijanie zainteresowania tematyką regionalną,

- promowanie swojej miejscowości,

- utrwalenie na fotografii zabytków Baczyna,

- wzbogacenie wiedzy o naszej miejscowości,

- doskonalenie umiejętności korzystania z informacji,

- publiczna prezentacja własnych dokonań,

- doskonalenie umiejętności korzystania z TIK.

 

Tematem następnego projektu jest utworzenie tomiku wierszy i opowiadań uczniów i absolwentów naszej szkoły biorących udział w powiatowym konkursie literackim „Podbabiogórskie opowieści”, ponieważ nasze prace co roku zajmują czołowe miejsca w tym konkursie i nie są nigdzie ukazane, dlatego chcemy utworzyć gazetkę zawierające te utwory i rozprowadzić wśród mieszkańców naszej wsi podczas czerwcowego spotkania w związku z organizacją Dnia Patrona Szkoły. Projekt realizować będą wszyscy uczniowie klasy II (10 dzieci) pod przewodnictwem pani Marii Pająk.

Cele projektu:

- ukazanie dzieciom, jak powinny wyglądać prace na konkurs, ponieważ gdy będą w starszych klasach też będą mogli brać w nim udział,

- ćwiczenie umiejętności pisania na komputerze,

- zapisywanie plików,przenoszenie ich do innego programu,

- nauka skanowania i zapisywania obrazków,

- kultywowanie tradycji,

- promowanie szkoły.

Tematem tego projektu jest pokazanie przedmiotów ( zdjęć przedmiotów), które kiedyś były używane w miejscowości Baczyn. Zdjęcia te zostaną zamieszczone i opisane na stronie Baczyna, którą tworzy p. Maria Pająk. Uznaliśmy, ze zdjęcia takie zainteresowałyby mieszkańców wsi i mamy nadzieje nie tylko mieszkańców i wzbogaciły wiedzę na temat przeszłości tej miejscowości.

Projekt będą realizować chętni uczniowie z klas IV-VI w sumie 15 osób (Paulina, Patrycja, Weronika, Michał, Irek, Szymon, Darek, Kamil ,Sylwia ,Filip, Emilia, Mariusz ,ja , Wiktoria i Adrian) , którzy zostali podzieleni na grupy.

Cele projektu zostały ustalone wraz z uczniami:

-zapoznanie uczniów z historią Baczyna

-wyjaśnienie do czego ludziom były potrzebne przedmioty, które znaleźli i sfotografowali, podanie dawnej nazwy tych przedmiotów

- zainteresowanie uczniów przeszłością ich miejscowości i wzbogacenie wiedzy na ten temat

- utrwalenie na fotografii dawnych przedmiotów i umieszczenie ich na nowo powstającej stronie Baczyna

- doskonalenie przez uczniów umiejętności korzystania z informacji

- zapisywanie plików, kopiowanie zdjęć z aparatu na komputer , obróbka zdjęć itp.

- publiczna prezentacja najlepszych i najciekawszych zdjęć.

____________________________________

 

Na razie to tyle, z naszych pomysłów, a będzie jeszcze więcej! Pozdrawiam.

 

autor: umc katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php