Fajerwerki Wszystkiego dobrego i samych dobrych ocen, i wyników w szkole :)
Pamiętajcie jednak żeby w noc sylwestrową bawić się bezpiecznie uważać na rece w trakcie odpalanie petard :) Zyczymy miłej zabawy

Nakei & Mietek

Święta . :)

23 grudnia 2010

Choineczka
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć wam życzenia zdrowych wesołych i niezapomnianych świąt. :)

Pozdrawiają Nakei & Mietek

Nowe filmiki w galerii!!!

16 grudnia 2010

Zapraszamy do obejrzenia nowych filmików z popularnego portalu YT.

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

Mietek

Zostawanie po lekcjach na dodatkowe zajęcia to nie najlepszy pomysł według uczniów. Nawet gdy ktoś ma zaległości to raczej nie zostaje „po godzinach” w szkole bo każdy marzy aby tylko wyjść ze szkoły i dotrzeć do domu jak najszybciej…

Co można zrobić aby dotrzeć do uczniów i pomóc im w nauce?

Jak by się zastanowić to najlepszym rozwiązaniem było by tworzyć konferencje (rozmowy grupowe) klasami przez jakiś darmowy program (np. Skype). Program ten ma wiele funkcji. Np. rozmowa tekstowa, głosowa, wideo rozmowa. Wszystko co potrzeba aby się porozumieć z uczniami. W domu większość (pewnie każdy) ma komputer z dostępem do internetu. Więc dlaczego nie można tego wykorzystać?

Jeżeli jakiś uczeń ma problem z przedmiotem informatycznym to jest coś takiego jak pomoc zdalna czy widok pulpitu nauczyciela. Można także udzielić dostępu do myszki czy klawiatury przez internet nauczycielowi aby mógł lepiej pomóc uczniowi.

Praktycznie wszędzie możemy przeczytać że komputery i internet to przyszłość. Więc dlaczego szkoły nie chcą iść na przód wraz z ministerstwem edukacji narodowej? Kiedyś pisano na tabliczkach kredą więc może pora pomyśleć nad klawiaturą?

W szkołach także można by zacząć korzystać z własnych komputerów (mam na myśli laptopy/netbooki). Koszt takiego sprzętu to około 800zł używany i 1500zł nowy. Rodzice średnio wydają 1000-1300zł na artykuły szkolne. Wystarczy postarać się o dotację z unni europejskiej na taki projekt w szkole i było by można taki sprzęt mieć za około 400-700zł a jak wiadomo sprzęt komputerowy może być trwalszy niż zeszyt ucznia… Komputer starczyłby na 4 lata nauki (dla niektórych pewnie i więcej!) więc sprzęt za 800zł wyniósłby 200zł rocznie a to nie jest dużo.

Może czas pomyśleć nad tym?

Mietek

W naszej szkole znajdują się 3 pracownie komputerowe głównie używane przez klasy informatyczne. Według mnie powinno być wiecej klas z dostępem do internetu i serwera znajdującego się w szkole. W szkole w szafkach mogły by być ogólno dostępne laptopy aby każdy uczeń mógł dowolnie korzystać z elektronicznych pomocy naukowych, kazdy nauczyciel powinien mieć swojego laptopa „szkolnego” na którym miałby pomoce dla uczniów i mógłby je wyświetlać na projektorze multimedialnym. Dzięki temu uczniowie wiedzieli by więcej na podany temat. Uczniowie powinni pracować na komputerach lecz raz na jakiś czas powinni pisać ręcznie aby nie zapomnieć o wygladzie liter. Każdy z uczących się mógłby wysyłać swoją prace domową nauczycielowi na e-maila, zastrzegając sobie prawa autorskie do tego pliku. każda lekcja powinna być nagrywana bez obrazu lecz sam dzwięk i powinny byc udostępnione na oficjanlej stronie szkoły aby uczeńktóry jest chory mógł nauczyć się na bierząco tego co było danego dnia na lekcji. Także lekcja mogłaby być prowadzona przez komunikator „skype” aby uczeń którego nie ma w szkole mógł aktywnie uczestniczyć w lekcji. :)

Nakei

Coś o projekcie…

16 grudnia 2010

Projekt tworzenia własnych blogów w internecie jest dobrym pomysłem. Lecz organizatorzy niestety nie dopracowali wielu ważnych szczegółów. Wspólnie z Nakeiem stwierdziłem że skrypt Webspell jest ciekawym rozwiązaniem do blogów. Lecz programiści, którzy przygotowywali tę edycję za bardzo nam ograniczyli pracę. Zacznijmy od tego iż nie można wgrać własnych styli… Jest do wyboru zaledwie 35 templatek lecz 1/4 się w ogóle nie nadaje a połowa jest nie dopracowana (pola tekstowe z przykładowym tekstem, którego nie da się usunąć lub logo standardowe, którego nie da się zmienić). Ostatnio często zmieniamy styl ze względu na to iż żaden nam nie odpowiada i staramy się wybrać najlepszy.

Następnym ograniczeniem jest 10MB na dodatkowe pliki (zdjęcia i muzykę). Jest to ZBYT MAŁA POWIERZCHNIA żeby cokolwiek zacząć robić. No nie oszukujmy się ale zdjęcie średniej jakości zajmuje od 1 do 3 MB. Więc robienie galerii czy nawet dodanie fotek do artykułów mija się z celem bo maxymalnie dodamy ok. 5 zdjęć…

W panelu brakuje także instalacji własnych modułów czy komponentów. Przydały by się własne dodatki które by było można zainstalować na stronce.

Brakuje także miejsca dla innych autorów :( Przez to nie mogę pisać jako ja tylko z nakeiem jesteśmy pod wspólnym nickiem. Powinna być opcja dodaj użytkownika lub coś podobnego. Na stronie mógłby być panel logowania i dostęp do jakiś treści po zalogowaniu.

Prawdę mówiąc lepiej już by było robić strony od zera w HTML/PHP czy nawet na jakimś innym CMSie i tylko podawać linki lub organizatorzy udostępnialiby miejsce na dysku oraz bazę danych na potrzeby skryptu.

Mietek

Amerykańscy dyplomaci zarzucili chińskim firmom ochroniarskim powiązanym z wojskiem, rekrutowanie hakerów. Wśród zatrudnionych miała znaleźć się także grupa odpowiedzialna za stworzenie robaka komputerowego Blaster. Według doniesień WikiLeaks, chińskie firmy posiadają dostęp do kodu źródłowego systemu Microsoft Windows.

Mietek

Google bez Caps-Locka?

15 grudnia 2010

Wygląda na to, że Google zamienia się w Apple i dąży do zredukowania funkcjonalności swoich produktów. Teraz dostało się klawiszowi Caps Lock, tak bardzo uwielbianemu przez KRZYKLIWYCH INTERNETOWYCH KOMENTATORÓW. Google chce usunąć go z klawiatury produktów z systemem Google OS.

Według Google, poprawi to jakość komentarzy w internecie, bo ludzie utracą możliwość łatwego pisania wielkimi literami, co jak wiadomo jest odbierane za krzyk i ujmuje estetyce strony. Czyżby w ruch miał pójść lewy, mały palec, który będzie okupować klawisz Shift?

Tak naprawdę jakość komentarzy w internecie nie jest oparta na wizualnej stronie wpisu, lecz na jego zawartości merytorycznej, a decyzja czy używać Caps Locka czy nie, należy do użytkowników. I co będzie z mniej wprawionymi internautami, którzy zaczynając zdanie wciskają Caps Locka, żeby zrobić wielką literę? Czas przestawić się na Shift.

źródło: technowinki.onet.pl

Mietek

* Używaj materiałów zawartych w sieci tylko jako podpowiedzi a nie jako rozwiązania.
* Korzystaj tylko z zaufanych źródeł informacji (wikipedia.org /oficjalne strony ministerstwa edukacji narodowej zakończone – edu.pl).
* Zawsze podawaj autorów i źródła materiałów wykorzystanych w twojej pracy w tzw. „bibliografii”.
* Używaj programów opartych na licencjach niżej wymienionych zgodnie z ich zastosowaniem :
>  freeware
>  adware
>  demo
>  trial

Nakei

*   Prowadzenie dodatkowych lekcji przez komunikator Skype oraz z obrazem pulpitu nauczyciela.
*   Dostęp do materiałów lekcyjnych za pomocą internetu.
*   Unowocześnienie szkolnictwa
*   Zrobienie w szkole bezprzewodowego internetu ( Wi-Fi )

Nakei & Mietek

Celem tego programu jest wprowadzenie zasad korzystania z nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej w nauczaniu. Ma zachęcać nauczycieli do pracy z uczniami metodą projektów edukacyjnych które wykorzystują nowoczesną technologie, rozwijając umiejętności samodzielnego myślenia.

Źródło: http://www.ceo.org.pl/portal/szkolazklasa2zero

Nakei

Siemanko :)

9 grudnia 2010

Witamy was na naszym Blogu na temat projektu „szkoła z klasą kodeks 2.0″ .

Twórcy : Daniel Wasilewski „Nakei” , Emil Marszalec  ”Mietek


css.php