Koniec.

Postanowiłam napisać, kto prowadził bloga i zajmował się przygotowywaniem projektu: Marlena Wielgat ( IIb),  Weronika Kolenda ( IIb), Ewa Kolęda (IIb),  Klaudia Kostrzycka (IIb),  Joanna Bogucka (IIb),  Karolina Tołoczko (IIb),  Karolina Sołowiów (IIb).  Wszystko tworzony było pod czujnym okiem pani Kasi Cierpickiej.      

Zdjęcia!

Mam chwilę wolnego czasu, więc wstawiam zdjęcia z dnia, kiedy tworzyłyśmy makietę naszego drzewa… a za chwilę uciekam na dwór!

 A to właśnie jest szkic opracowany przez Klaudię.

Nadszedł czas na podsumowanie projektu. Próbowałyśmy dowiedzieć się, skąd pochodzili nasi przodkowie i jakie kultury wnieśli do społeczności lokalnej. Udało się. Poszło szybko, choć nie be z trudności. Najtrudniejsze okazało się zdobycie informacji o dziadkach naszych dziadków. Według analizy drzew genealogicznych możemy stwierdzić, że Ełk jest rodzajem tygla kulturowego. Jest to taka mieszanka- trochę tego czytaj dalej »

Wraz z dziewczynami już praktycznie w całości zakończyłyśmy projekt. Makieta drzewa skończona, wykres zrobiony przez Klaudię także. Wszystko to znajdziecie właśnie tutaj, na naszym blogu… ale to za niedługo, bo zdjęcia musimy jeszcze  jakoś opisać, a jakość też nie jest najlepsza….;) /M.

Krótko, zwięźle i na temat: W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA NASZYCH DRZEW GENEALOGICZNYCH.  

Karolina wytłumaczyła już, co i jak i czym każda z dziewczyn się zajmie. W sumie to dobrze… ja będę miała mniej pracy;-) Za niedługo mamy zamiar wstawić tu scany naszych drzew genealogicznych. Musimy je tylko nieco ozdobić, żeby wyglądały ładniej. Potem stworzymy takie jedno wielkie. Je również umieścimy na blogu i zrobimy grafik. Będzie ciekawie. czytaj dalej »

Ruszamy pełną parą.

Wczorajsze spotkanie przebiegło zgodnie z planem, każda z dziewczyn ma przydzielone zadanie. Ja (Karolina) i Marlena mamy za zadanie dodawać wpisy i obserwować zachodzące zmiany na blogu.  Karolina S. i Joanna zajmą się plastyką, czyli rozrysowywaniem naszych drzew i tradycji z pokolenia na pokolenie. Pozostałe dziewczyny czyli Ewa, Klaudia, Weronika muszą się postarać o zebranie jak najwięcej materiałów na temat swoich czytaj dalej »

Jeszcze trochę…!

Już jutro spotkanie z nauczycielem! Drzewa genealogiczne oddane, więc zabieramy się do ostrej roboty. Szczerze mówiąc  jeszcze trochę pracy  przed nami;-)  Ciężko było dowiedzieć się, skąd przybyli do Ełku nasi przodkowie. Wbrew pozorom nasz temat nie jest taki łatwy. Plusem jest to, że mamy jeszcze pradziadków, którzy co nieco pamiętają i oczywiście sami pomogli nam czytaj dalej »

css.php