Inscenizacja bajki Jaś i Małgosia

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie z klasy IIIa przygotowali dla dzieci z przedszkola Czarodziejska Kraina inscenizację bajki pt.„Jaś i Małgosia” ze zbioru braci Grimm. Co roku  uczniowie przygotowują inną bajkę. Gimnazjaliści mieli okazję po raz drugi z kolei wziąć udział w przedsięwzięciu promującym czytanie książek wśród najmłodszych. Młodzi aktorzy wystąpili w rozszerzonym składzie w porównaniu z rokiem poprzednim. W roli Jasia wystąpiła Basia Dembkowska, a Małgosię zagrała Agata Dembkowska. Asia Jokiel wcieliła się w złą Macochę. W roli Drwala powitaliśmy nową osobę – Huberta Sudę i Babę Jagę, którą zagrała Wiktoria Jelińska. A oto relacja samych aktorów  z uroczystości.

autor: Maria paliwoda
autor: Maria paliwoda

 Aleksandra Jelińska: Przygotowania do przedstawienia przebiegały w miłej atmosferze, bez zbędnych kłótni i nieporozumień. Podjęte przez nas działania nauczyły mnie współpracy z innymi członkami grupy, systematyczności oraz rzetelności. Mnie przypadła rola narratora, musiałam wykazać się umiejętnością pięknego czytania tak, by dzieci słuchały bajki z zainteresowaniem. Udało mi się! Dzieci reagowały z wielkim entuzjazmem. Pozytywne komentarze ze strony pań przedszkolanek utwierdziły mnie, że nasza praca nie poszła na marne.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

 Joanna Jokiel: Bardzo lubię występy przed małymi widzami, dlatego w tym roku szkolnym zdecydowałam się na odegranie roli złej Macochy w przedstawieniu pt.”Jaś i Małgosia”. To kolejne ciekawe doświadczenie, które pozwoliło mi doskonalić takie umiejętności aktorskie jak poprawna dykcja i ekspresja słowna. Podobnie jak Ola uważam, że udział w przedstawieniu doskonali umiejętności pracy w grupie i wytrwałość. Cieszę się, że mogłam zrobić coś bezinteresownie.

Hubert Suda: Moje odczucia związane z przedstawieniem są pozytywne. Mam poczucie,że zrobiłem coś dobrego i pożytecznego. Praca na próbach pomogła mi w lepszym poznaniu moich koleżanek i integracji w grupie aktorskiej. Dziecięcy uśmiech jest bezcenny i wynagradza cały trud jaki włożyliśmy w przygotowanie przedstawienia. Gra aktorska to przełamywanie barier. Dla mnie najtrudniej było nawiązać kontakt wzrokowy z widownią, ale przełamałem tremę i wypadłem chyba nie najgorzej.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

 Barbara Dembkowska: Podzielam zdanie moich koleżanek i kolegi, że występowanie dla maluchów to prawdziwa przyjemność. Cieszę się, że miałam okazję przedstawić im bajkowy świat. Wbrew pozorom przygotowanie inscenizacji nie jest takie proste. Ja miałam kłopot z zapamiętaniem poszczególnych scen. Musiałam dodatkowo pracować nad poprawną dykcją. Uważam, że warto było podjąć ten wysiłek, aby zobaczyć uśmiechnięte buzie dzieci.  

  Dodatkową atrakcją dla dzieci były prace plastyczne naszych uczniów. W bibliotece szkolnej powstała wystawa, zorganizowana we współpracy z panem K. Kaźmierczakiem, a tegorocznym hasłem były „Książki naszego dzieciństwa”. Dzieci z promiennymi uśmiechami wskazywały swoich ulubionych bohaterów z różnych bajek. Występ naszych aktorów został nagrodzony brawami. Przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące bajki, a ich prawidłowe odpowiedzi świadczyły o tym, że wysłuchały bajki z zainteresowaniem i uwagą. Zostały nagrodzone cukierkami. Na zakończenie gimnazjaliści przekazali na ręce wychowawcy grupy przedszkolaków książeczki i malowanki z ilustracjami do bajki pt.” Jaś i Małgosia”. W uroczystości uczestniczyła także pani dyrektor Barbara Kornaś.  

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                                                   Opracowanie R. Kunisz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Inscenizacja bajki Jaś i Małgosia

  1. Anna Spytek powiedział:

    Jesteście bardzo zaangażowanym zespołem, dużo pracy wkładacie w życie szkoły, biblioteki i w szkolne życie. Jaś i Małgosia super, a nade wszystko fajne jest to, że każdy z biorących udział w przedstawieniu mógł podzielić się swoimi uwagami. Pozdrowienia – „biblioteka wierszem pisana”. Pięknie prosimy o wiersz o bibliotece. Anna i Zuzanna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge