Książki naszego dzieciństwa

W październiku, w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów gimnazjum pod hasłem „Książki naszego dzieciństwa”. Jak co roku, okazją do tego, by zaprezentować talenty gimnazjalistów, były obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. We współpracy z nauczycielem, panem Klaudiuszem Kaźmierczakiem, który nadzorował pracę szkolnych artystów, powstała wystawa. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli oglądać ją w dniach od 29 października do 9 listopada 2015r.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Ilustracje przedstawiały bohaterów z różnych bajek. Kolorystyka i estetyka wykonania prac została doceniona także przez dzieci z przedszkola Czarodziejska Kraina, które zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na inscenizację bajki pt.”Jaś i Małgosia”, zorganizowanej z okazji święta biblioteki.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                                                         opracowanie:  R. Kunisz, M. Paliwoda

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Książki naszego dzieciństwa

  1. majusia20056wp.pl powiedział:

    Prace są naprawdę piękne :) Dzięki nim można sobie przypomnieć bajki, jakie kiedyś czytaliśmy
    majusia20056wp.pl ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

  2. Szkoda, że mieszkamy tak daleko i nie mogliśmy zobaczyć waszej wystawy:( Rysunki są bardzo ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge