Historia bliżej nas

W tym roku szkolnym 2015/2016 zapoczątkowany został cykl spotkań z książką historyczną z cyklu „Historia bliżej nas”. W dniach 30 października oraz 12 i 25 listopada 2015 r. odbyły się prezentacje książek. Ciekawy album historyczny poświęcony powstaniu warszawskiemu zaprezentował uczeń kl. 3G Sebastian Jakubowski. Zaprezentowane zostało w formie prezentacji multimedialnej życie walczącej stolicy w okresie powstania. Album przedstawia życie codzienne ludności walczącej Warszawy, bohaterstwo i heroizm powstańców oraz okoliczności w jakich doszło do zagłady miasta.

autor: Maria Paliwoda
autor: Andrzej Ferkaluk

Sebastian Jakubowski klasa 3g

Konrad Mencel  z klasy 3G zaprezentował książkę A. Sapkowskiego „Wiedźmin. Pani jeziora” z cyklu „Przyjdź, zobacz, posłuchaj…” Ta powieść fantastyczna jest jedną z części wielotomowej sagi i opisuje zawiłe losy Geralta, który został związany przeznaczeniem z Ciri. Główny bohater chce bronić swoich przyjaciół  a wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. W książce są poruszane problemy dość typowe dla literatury fantastycznej związane z walką dobra ze złem.

autor: Maria Paliwoda
autor: Andrzej Ferkaluk

Konrad Mencel klasa 3g

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Wydarzenia z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Historia bliżej nas

 1. szkola2zero powiedział:

  Bardzo podoba mi się, że na lekcji prezentujecie również książki o tematyce historycznej! Bardzo lubię książki o takiej tematyce – mogę wtedy poznać świat, który dzisiaj wygląda już zupełnie inaczej :)

  A książki Sapkowskiego to świetna lektura! Sama się kiedyś w nich zaczytywałam. Po Waszym wpisie chyba będę musiała wrócić do tych książek :)

  Jestem bardzo ciekawa co zaprezentujecie na następnym spotkaniu!

  Do zobaczenia wkrótce!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Jest taki blog… o „Bibliotece z Klasą”My Profile

 2. majusia20056wp.pl powiedział:

  Naprawdę super pomysł! Planujecie przedstawiać teraz inną książkę?
  majusia20056wp.pl ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge