Zbliżają się święta

„Boże Narodzenie to cudowny czas. Wszyscy już czekają na choinki blask. Na jej świeży zapach i kolorów moc. Na tę pierwszą gwiazdkę w wigilijną noc”.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

 Boże Narodzenie to w tradycji chrześcijańskiej święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia.  Jej obchody wiążą się z takimi elementami jak ubieranie choinki, obdarowywanie się prezentami czy składanie życzeń. Te ostatnie przybierają coraz częściej rozmaite formy. Życzenia na Boże Narodzenie początkowo składane były tylko ustnie lub listownie, obecnie zdominowane zostały przez formy elektroniczne.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Jednak nadal można spotkać sporo osób, które decydują się na wysyłanie życzeń bożonarodzeniowych na specjalnie wykonanych kartkach pocztowych.
W naszej szkole, pod kierunkiem nauczyciela  pana Klaudiusza Kaźmierczaka, uczniowie wykonali  piękne  kartki pocztowe, które zachwycają oglądających pomysłem, bogatą kolorystyką i estetyką wykonania. Są tak piękne, że można by je komuś wysłać z życzeniami świątecznymi.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Wśród pocztówek znajdują się także śliczne ozdoby choinkowe – bombki i kule kwiatowe. Zapraszamy do ich obejrzenia na wystawie w bibliotece lub na stronie internetowej biblioteki – w galerii.   

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

 

                                                                                                                   M.Paliwoda, R.Kunisz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Wydarzenia z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Zbliżają się święta

  1. 4seskagmail.com powiedział:

    fajnie bardzo lubię historie

  2. 4seskagmail.com powiedział:

    gdzie to było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge