Dzień Patrona Szkoły – Arkady Fiedler

W dniach od 23 do 27 listopada 2015r. w naszej szkole świętowaliśmy Dni Patrona Szkoły. Organizatorem obchodów byli nauczyciele uczący geografii, pani Dorota Podbereska i pan Waldemar Pożarycki. 

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

W bibliotece szkolnej na długich przerwach i na lekcjach zastępczych gimnazjaliści mogli dowiedzieć się więcej o Arkadym Fiedlerze, oglądając wyświetlane na tablicy interaktywnej filmy i prezentacje, dotyczące  życia i twórczości polskiego podróżnika.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Zaprezentowane także zostały krótkie dokumenty filmowe o muzeum w Puszczykowie, w którym Arkady Fiedler zgromadził i udostępnił zwiedzającym turystom trofea zdobyte w czasie podróży po świecie. Z inicjatywy nauczycieli geografii, powstała w czytelni wystawka prac plastycznych uczniów, wykonana na lekcjach plastyki pod kierunkiem pana Waldemara Kościukiewicza.  Wystawę uzupełniła ekspozycja książek pisarza, pochodzących ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz informacje o Patronie i jego życiowym dorobku.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Dnia 27 listopada nadszedł czas na podsumowanie Dni Patrona. Uczniowie zabawili się w podchody, zorganizowane przez nauczycieli geografii. Nauczyciele bibliotekarze włączyli się do akcji i przygotowali jedną „stację” zadań dla uczniów. W bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę poświęca się czytaniu i promocji książek, dlatego przygotowane przez nas zadanie polegało na wyszukaniu, na wystawie, książki pod podanym tytułem, napisanej przez Arkadego Fiedlera.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Następnie należało podać rok jej pierwszego wydania, przeczytać zaznaczony fragment na wskazanej stronie i określić, do jakiego rodzaju wypowiedzi pisemnej on należy. Bardzo dobra nauka poprzez zabawę.  

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

       

Opracowanie R. Kunisz, M. Paliwoda

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Dzień Patrona Szkoły – Arkady Fiedler

  1. jagodajurczyk powiedział:

    Uwielbiam książki Waszego patrona.

  2. Ooo u nas też był dzień patrona, ale w październiku. My też zrobiliśmy gry i portrety. Ale Wasze prace są bardzo ładne.
    julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl ostatnio opublikował…Kolorowe choinkiMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge