Naprawdę „Warto mieć pasję”

W  listopadzie 2015r. odbył się 3-etapowy konkurs biblioteczny pt. „Warto mieć pasje”.  Polegał na tym, że czytaliśmy kolejno trzy wybrane książki, po czym pisaliśmy dwudziestozadaniowy test, który zawierał   zadania otwarte i zamknięte.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

  Na samym początku wszystkie osoby biorące udział w tym konkursie spotkały się z nauczycielem bibliotekarzem, panią M. Paliwodą w bibliotece szkolnej, by wybrać książki do czytania. Spośród wielu pozycji wybraliśmy „Jezioro osobliwości” – Krystyny Siesickiej, „Zwierzęta z lasu dziewiczego” – Arkadego Fiedlera oraz „Buszujący w zbożu” – J. D. Salingera. Od razu zabraliśmy się do czytania. Na pierwszy ogień poszła książka Krystyny Siesickiej.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Po jej przeczytaniu, na długiej przerwie napisaliśmy test, który ułożyła Pani.  Zrobiliśmy tak również przy kolejnych pozycjach. Po dodaniu wszystkich otrzymanych punktów z trzech testów, na pierwszym miejscu znalazła się Julka Bogacka z klasy 2h, na drugim – Kinga Kwarcińska z klasy 2a, na trzecim Malwina Umińska z klasy 2a i dwa czwarte równorzędne – Oliwia Leśków z klasy 2a oraz Bartek Przespolewski z klasy 2 c.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Następnym  zadaniem było zaprezentowanie książek przez uczniów z naszej grupy, tj. Julię Bogacką, Bartka Przespolewskiego i Kingę Kwarcińską na akcji czytelniczej pt. „Przyjdź, zobacz, posłuchaj…” dnia 10 grudnia 2015r. Każdy z nas miał do wykonania zadanie: Oliwia wykonała plakat, reklamujący akcję czytelniczą, Ola i Kamila przygotowały trzy slajdy książek i jeden slajd tytułowy, Malwina przygotowała ankietę dla słuchaczy, Julka, Kinga i Bartek przygotowywali się do prezentacji książek, a ja napisałam artykuł na stronę internetową szkoły i na blog.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Na występ zaprosiliśmy, wykorzystując też Facebook, swoje koleżanki  i kolegów z pierwszych i drugich klas, wicedyrektora  szkoły panią Beatę Podkowę, naszych wychowawców i nauczycieli uczących nas języka polskiego. Gdy gimnazjaliści przyszli do czytelni, otrzymali ankiety, które rozdała im Malwina, a które mieli wypełnić po wysłuchaniu wystąpień. Recenzującym poszło bardzo dobrze.  Publiczność nagrodziła ich brawami. Na spotkaniu podsumowującym stwierdziliśmy, że konkurs „Warto mieć pasje” podobał się nam, a cała akcja czytelnicza nam się udała.    


autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                                                     
Wszystkim uczniom biorącym udział w tym przedsięwzięciu  serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekarzy.

Malwina Umińska kl. II A

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge