Zapraszamy na pierwsze zajęcia Mistrzów Kodowania!

Już we wtorek, 8 marca 2016 r. w sali komputerowej nr 9, o godzinie 15.15 odbędzie się pierwsze spotkanie uczestników ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania.

Mistrzowie Kodowania
Mistrzowie Kodowania

Programowanie to język przyszłości, który obok języka ojczystego i jednego języka obcego jest trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

Co daje uczniom nauka programowania?

Posłuchaj!
Posłuchaj!

Programowanie uczy kluczowych umiejętności, które są niezbędne we współczesnym świecie: logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, także ważnej współpracy w grupie. Pozwala uczniom rozwijać kreatywne myślenie, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

miniaturka Scratch
Zapraszamy na zajęcia!

Pierwszym językiem, którego uczniowie będą się uczyć na zajęciach Mistrzów Kodowania będzie Scratch.

Zobacz!
Zobacz!

To jedno z łatwiejszych narzędzi programistycznych, opracowane w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch to  intuicyjny język pozwalający w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne programy. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i go uruchamiając. W kolejnych edycjach projektu wprowadzane są kolejne języki programowania, dostosowane do potrzeb i zainteresowań starszych uczestników, takie jak App Inventor, Java i C++.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką: 5 powodów, aby uczyć dzieci programowania.

Jeśli lubisz grać na komputerze, chcesz nauczyć się programowania i samemu tworzyć gry, animacje, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Zapraszają panie: Monika Kubica i Dorota Sałańska.

Tekst opracowano na podstawie: Mistrzowie Kodowania, data dostępu 2016-03-06.

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Projekty edukacyjne, Przedmioty, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge