Inspirujące wskazówki

Dnia 03 marca 2016r. na długiej przerwie w czytelni odbyło się spotkanie uczestników konkursu „Zostań mistrzem pięknego czytania”.

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

Nauczyciel bibliotekarz, pani M.Paliwoda poprosiła, abyśmy zajęli miejsca przy długim stole. Przyznam, że byliśmy trochę  zaskoczeni takim układem stolików i krzeseł. Zebranie zaczęło się od podania przez Panią informacji  jak dobrze przygotować się do wystąpienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali karteczki, na których były linki do stron internetowych z krótkimi filmikami pięknego czytania, a także „kserówki” z różnymi ćwiczeniami dotyczącymi  tego, jak radzić sobie z trudnościami językowymi, jak osiągnąć pewność siebie, trema i jej pokonywanie oraz stres, który pomaga stać się dobrym mówcą. Pani omówiła krótko, ale szczegółowo, co będzie podlegać ocenie podczas wystąpienia, podała też własne wskazówki. Wyboru książek  do zaprezentowania każdy z nas dokonał już wcześniej na indywidualnym spotkaniu z Panią. Pod koniec zebrania otrzymaliśmy zaproszenia, które mieliśmy przekazać naszym rodzicom. Pani przypomniała też o możliwości konsultowania się, jeśli będziemy mieli taką potrzebę.                                                                                            

autor: Maria Paliwoda
autor: Renata Kunisz

                             

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

         

Wydaje mi się, że to spotkanie było dla uczestników bardzo pomocne. Pozwoli  nam lepiej przygotować się do konkursu oraz zapanować nad stresem. 

Natalia Jastrzębska kl. I b

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Inspirujące wskazówki

 1. szkola2zero powiedział:

  Świetnie, że będziecie mogli zaprezentować różne książki oraz Wasze zdolności pięknego czytania. Takie spotkanie dotyczące wystąpień publicznych na pewno Wam się przyda podczas przygotowań w domu czy szkole. Trzymam kciuki za Wasze wystąpienia!

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Wesołych Świąt Wielkanocnych!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge