Zakręcony mistrz 2016

     Dnia 11.03.2016 r. w czytelni szkolnej, na długiej przerwie, odbył się konkurs ortograficzny.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Do sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie, przystąpiło dwunastu uczniów z klas pierwszych. Zmagaliśmy się z „Zakręconym dyktandem’’ , którego treść sprawiła nam niemałą trudność ortograficzną. Musieliśmy również zwracać uwagę na błędy językowe, czy interpunkcyjne. Tekst utworu miał humorystyczny charakter. Napisano go językiem młodzieżowym, lecz nie należał on do najłatwiejszych. Aby wyłonić zwycięzcę konkursu,  ja oraz Agata Kościukiewicz z kl. 1b, w związku z równoległą punktacją, musiałyśmy przystąpić do dogrywki, która rozegrana została 15.03.2016 r.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Pomimo niewielkiej różnicy błędów, zwyciężczynią konkursu ortograficznego, a zarazem mistrzem „Zakręconego dyktanda’’ zostałam ja – Julia Zając z klasy 1a. Pierwszoklasiści, którzy zdecydowali się przystąpić do konkursu, otrzymali słodkie nagrody oraz dyplomy na pamiątkę uczestnictwa.         

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                       Serdecznie zachęcam gimnazjalistów do brania udziału w tego typu konkursach organizowanych w czytelni i nie tylko, gdyż poprzez angażowanie się w nie możemy wzbogacić naszą wiedzę, jak i zasób słownictwa.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                                                         Julia Zając z klasy 1a

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, Wydarzenia z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge