Frazeologizmy utrwalone

Dnia 12 kwietnia 2016r., na długiej przerwie w czytelni szkolnej, odbył się konkurs frazeologiczny dla uczniów z klas trzecich.

Celem było powtórzenie frazeologizmów przed egzaminem gimnazjalnym. Zorganizowany przez Panie nauczycielki pracujące w bibliotece, w porozumieniu z nauczycielkami polonistkami. Udział wzięło osiem osób. Zadań było dosyć dużo. Polegały na usunięciu błędu w napisanym zwrocie, inne na poprawnym połączeniu związku z jego wytłumaczeniem. W niektórych trzeba było samemu wytłumaczyć podane wyrażenie. Były również zadania, w których należało wykazać się znajomością frazeologizmów i napisać koniec lub początek idiomu.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Moim zdaniem, test nie był trudny, ale niektóre związki były mi zupełnie nieznane i musiałam opuścić kilka przykładów. Takie konkursy to dobry pomysł, ponieważ mamy możliwość powtórzenia sobie pewnych treści przed egzaminem i dodatkowo otrzymania oceny z języka polskiego za aktywność. W czwartek, 14 kwietnia, na długiej przerwie w czytelni konkurs został podsumowany. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Jelińska z klasy 3a, wyróżnienie otrzymała Joanna Jokiel z klasy 3a, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Zwycięzcy gratuluję i oby takich oraz podobnych konkursów było jak najwięcej.

                                                                                   Natalia Skotni-Falasa klasa 3a

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge