Moje lekcje z Pitagorasem do wykorzystania na tablicy interaktywnej

Dla chętnych udostępniam do wykorzystania moje scenariusze lekcji dotyczące Pitagorasa i jego słynnego twierdzenia.

Pierwsze dwie lekcje „Twierdzenie Pitagorasa” i „Twierdzenie Pitagorasa w zadaniach” powstały już spory czas temu, bo w 2012 roku, gdy uczyłam się korzystać z TIK (nie należałam jeszcze wówczas do Szkoły z Klasą 2.0). Uczniowie odkrywali wówczas to najsłynniejsze twierdzenie, budowali Spodenki Pitagorasa z kolorowych karteczek, ukrytych w kopertach. Zabawa była przednia :)

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

„Twierdzenie Pitagorasa” to była moja pierwsza lekcja otwarta, którą przeprowadziłam dla rodziców uczniów klasy, której byłam wówczas wychowawczynią.

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Miło powspominać, zapraszam, być może ktoś te lekcje i karty pracy wykorzysta na swojej matematyce :)

A tutaj już moja nowa lekcja z lutego 2016 roku :)

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Aby odczytać plik wystarczy kliknąć na Otwórz w SMART Notebook Express.

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Przedmioty, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge