EclipseCrossword – instrukcja krok po kroku

Kilka dni temu przeprowadziłam w naszym gimnazjum szkolenie wewnątrzszkolne dla nauczycieli, którzy chcieli poznać narzędzie TIK do tworzenia krzyżówek dydaktycznych.

miniaturka

Szkolenie to miało formę warsztatów i polegało na zapoznaniu nauczycieli z darmowym programem EclipseCrossword, a następnie na samodzielnym wykonaniu takiej krzyżówki.  Ze względu na to, że nieraz mam możliwość poznawania ciekawych programów, przydatnych i wzbogacających warsztat pracy, postanowiłam podzielić się swoją wiedzą z innymi nauczycielami.

Kliknij i twórz :)

Eclipse Crossword – prezentacja

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge