Tkamy na matematyce?

Jedno z haseł mojego projektu Matematyką się baw i zdobywaj świat brzmi Gabinet matematyczny. Ukryte są w nim różne zadania. A jednym z nich jest symetria.

To, co udało mi się dzisiaj wykonać, a inspirację znalazłam w wirtualnym świecie, bardzo przypomina mi symetrię.

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Postanowiłam więc takie tkane cudeńka dodać do naszego gabinetu. Potrzebować będziemy papierowy talerzyk, wełnę i chęci. Wyobraźnia też się przyda :)

Potrzebne materiały
Potrzebne materiały

Zatem w najbliższy czwartek czeka nas spotkanie, podczas którego powstawać będą takie matematyczne utkane kwiaty i nie tylko :)

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, eTwinning, Projekty edukacyjne, Przedmioty, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge