Matematyka nocą, czyli warsztaty matematyczne dla młodszych kolegów i koleżanek

Już niebawem, bo w poniedziałek 16 maja 2016 roku odwiedzą nas uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Dębnie.

W ramach projektu edukacyjnego „Matematyką się baw i zdobywaj świat!” postanowiłam zaprosić młodych ludzi na warsztaty matematyczne, które poprowadzę wraz z uczestnikami projektu.  Warsztaty te również doskonale pasują do hasła MEN na rok szkolny 2015/2016 – „Otwieramy szkołę” :)

Temat naszego spotkania brzmi „Matematyką nocą, czyli jak zapamiętać tabliczkę mnożenia?”

A zainspirował mnie pewien niepozorny rysunek, który wpadł mi przypadkowo w oko podczas rutynowego zajęcia, jakim było przeglądanie stron w internecie :)

Dla uczniów przygotowałam wiele atrakcji. Będzie dużo matematyki, ale także dużo zabawy, co uwielbiają dzieci. Jeśli zabawa może uczyć, to czemu nie? ;)

Na koniec czeka ich budowanie matematycznego miasta nocą :)

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Pomysł i opracowanie udostępniam na licencji: CC BY-NC-ND 3.0 PL

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, eTwinning, Projekty edukacyjne, Przedmioty, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Matematyka nocą, czyli warsztaty matematyczne dla młodszych kolegów i koleżanek

  1. Andrzej powiedział:

    Moniko , jestem pod ogromnym wrażeniem podejmowanych przez Ciebie działań. Pisałem już , że nie wiem kiedy Ty to wszystko wykonujesz? A pomysły ?- Rewelacja . Pozdrawiam Andrzej
    Andrzej ostatnio opublikował…Otwieram szkołę i zapraszam rodzicówMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge