Otwieramy szkołę po raz drugi! Relacja z kolejnych warsztatów matematycznych

Jednym z działań podejmowanych w Roku Otwartej Szkoły 2015/2016 są prowadzone warsztaty matematyczne dla uczniów z pobliskich szkół podstawowych. Warsztaty te są częścią  projektu edukacyjnego „Matematyką się baw i zdobywaj świat!”, który jest realizowany w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Tydzień temu gościliśmy uczniów klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, którzy ćwiczyli tabliczkę mnożenia, a dzisiaj 23 maja 2016 roku  odwiedzili nas uczniowie klasy 6b.

autor: Julia Bogacka
autor: Julia Bogacka

W prowadzeniu warsztatów tym razem pomagały mi dwie uczennice – Julia Bogacka z klasy 2h oraz Maja Zarzycka z klasy 2e.

Nasze zaproszenie przyjęli nauczyciele, za co im serdecznie dziękuję: pani Elżbieta Lech oraz pan Grzegorz Kulbicki. Dzisiejsze warsztaty matematyczne dotyczyły geometrii. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie ćwiczyli znajomość wzorów na pola powierzchni poznanych w szkole figur geometrycznych, a następnie obliczali pola tych figur. Nie zabrakło oczywiście tablicy interaktywnej, która umożliwiała uczniom połączenie matematyki z zabawą. Uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z matematyką ma pałac Alhambra, co to są tesselacje, a także poznali życie i twórczość M.C. Eschera.

autor: Julia Bogacka
autor: Julia Bogacka

Podczas drugiej części spotkania szóstoklasiści pracowali zespołowo i tworzyli własne tesselacje, z przygotowanych wcześniej szablonów.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w programie ISSUU.

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Autorkami zdjęć są: Julia Bogacka, Monika Kubica oraz Maja Zarzycka.
Po otworzeniu prezentacji ISSUU, dla lepszego odbioru, należy kliknąć w białą kartkę (ikonkę), która znajduje się w prawym dolnym rogu.

 Pomysł i opracowanie udostępniam na licencji: CC-BY-ND 3.0 PL

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, eTwinning, Projekty edukacyjne, Przedmioty, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2015/16, Wydarzenia z tagami: , , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge