Nasza fotorelacja z pobytu w Zespole Szkół Publicznych w Radowie Małym

W środę 2 listopada 2016 roku odbył się wyjazd młodzieży naszego gimnazjum do Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym. Zaprosiła nas Pani Ewa Radanowicz,  dyrektor tej szkoły. Zaproszenie otrzymała Pani Monika Kubica oraz uczennice naszego gimnazjum: Julia, Kamila  i Izabella podczas ich pobytu w Warszawie na Festiwalu Otwartej Edukacji 5 czerwca 2016 r. gdy reprezentowały projekt edukacyjny „Teatr na matematyce, czyli Pitagoras w roli głównej”.

zdjęcie: Anna Brzozowska
zdjęcie: Anna Brzozowska

Grupa uczniów wyjeżdżających do Radowa Małego liczyła  13 uczniów, a opiekowały się nami dwie nauczycielki: Pani Monika Kubica i Pani Anna Brzozowska.  Zbiórka rozpoczęła się w środę 2 listopada  o godzinie 15.45. Piętnaście minut później byliśmy już w drodze. Jechaliśmy prawie dwie godziny, ale nasza podróż minęła nam w przyjemnej atmosferze rozmawiając i śmiejąc się. Na miejscu przywitał nas bardzo serdecznie Pan Paweł Bernat i oprowadził po szkole, a następnie zaprowadził na kolację. Jeszcze tego samego dnia – wieczorem, po zjedzeniu kolacji mieliśmy warsztaty kuchenne, podczas których robiliśmy pierniczki wraz z Panią Joanną Jabłońską. Wyszły nam one bardzo smacznie, a ich cudowny zapach roznosił się jeszcze przez następne dni.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Rano wstaliśmy o godzinie 7. Tego dnia prowadziliśmy aż trzy różne warsztaty, dla gimnazjalistów oraz dla uczniów szkoły podstawowej. Były to: nauka haftu matematycznego, tkanie talerzyków pełnych symetrii oraz zabawne sposoby na zapamiętanie tabliczki mnożenia. Ja, wraz z Pauliną, Wiktorią, Julią i Izą prowadziłam haft matematyczny dla uczniów z pierwszej klasy gimnazjum. Bardzo dobrze nam się z nimi współpracowało, bo byli oni bardzo otwarci i mili dla nas. Trzeba było im pomagać, ale radzili sobie naprawdę dobrze zważając na to, że robili to pierwszy raz. Oprócz tego inni uczniowie z naszej grupy: Oliwia, Aleksandra, Wiktoria oraz Patrycja uczyły tkania symetrycznych talerzyków, a Bartosz, Łukasz i Michał prowadzili lekcję dla uczniów klas IV – V o sposobach na zapamiętanie tabliczki mnożenia.  

zdjęcie: Anna Brzozowska
zdjęcie: Anna Brzozowska

Później nadszedł czas na warsztaty dla nas: filcowanie, robienie papieru czerpanego oraz ceramika. Mi najbardziej podobały się warsztaty ceramiczne, ponieważ były prowadzone wolniej niż inne. W międzyczasie zrobiliśmy także cztery  pizze z uczennicami, które z nami wcześniej uczyły się haftu matematycznego i postanowiły na noc zostać w szkole. Wieczór spędziliśmy bawiąc się na hali gimnastycznej, najpierw z dziewczynami z Radowa Małego, a następnie wśród własnego grona, gdy one się zmęczyły. Naprawdę dobrze się z nimi dogadywaliśmy. Ostatniego dnia trzy dziewczyny: Julia, Kamila i Izabella prowadziły warsztaty dla gimnazjalistów pt. Spotkanie z Pitagorasem, a Bartek, Łukasz, Paulina i Michał uczyli tabliczki mnożenia, tym razem uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej.

zdjęcie: Anna Brzozowska
zdjęcie: Anna Brzozowska


Po warsztatach udaliśmy się wszyscy na obiad i spakowaliśmy się do wyjazdu. Na koniec podziękowaliśmy Pani dyrektor Ewie Radanowicz za wspaniałe wrażenia i możliwość udziału w niesamowitych warsztatach oraz integrację z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym.

zdjęcie: Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym
zdjęcie: Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym

Scenariusz pobytu w szkole został opracowany przez naszą nauczycielkę matematyki Panią Monikę Kubicę oraz przez Pana Ryszarda Mroczko nauczyciela  Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym.

tekst: Maja Zarzycka klasa 3e

Wrażenia uczniów z pobytu w Radowie Małym

Maja:

Bardzo spodobał mi się wygląd szkoły, szczególnie klasa od geografii. Widać było, że osoby nauczające w tej szkole naprawdę mają pasję i chcą się nią dzielić z innymi. Uczniowie, których poznaliśmy okazali się być bardzo podobni do nas. Z całą pewnością chciałabym pojechać tam jeszcze raz w następnym roku, ale to raczej niemożliwe, bo kończę w tym roku szkolnym gimnazjum.

Patrycja:

Pobyt w Zespole Szkół w Radowie Małym wspominam bardzo dobrze. Poznałam tam naprawdę niesamowitych ludzi, z którymi utrzymuję kontakty. Bardzo spodobał mi się ten domowy klimat panujący w tej szkole. Nauczyciele też byli dla nas bardzo uprzejmi i mili. Wraz z koleżankami udzieliłyśmy wywiadu do szkolnej gazetki, który przeprowadziła pani bibliotekarka i polonistka Pani Małgorzata Stępień. Na tym wyjeździe nauczyłam się robić filcowe kwiatki, własnoręczne kartki oraz robienie talerzy z gliny. Na pewno kiedyś wykorzystam te umiejętności. Bardzo spodobało mi się przeprowadzanie warsztatu z robienia symetrycznych talerzyków. Uczniowie wykonali przepiękne prace wzorując się na naszych. Jednym słowem ten wyjazd bardzo mi się podobał i chciałabym zawitać tam jeszcze raz.

Izabella:

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu do Radowa Małego. Nie przypuszczałam, że tak dobrze będziemy się wspólnie bawić i że zastaniemy tak przyjemną, domową atmosferę! Miło wspominam uczniów tej szkoły, jak i pracowników, a przede wszystkim ich otwarcie i wielkie ciepło wobec nas. Piękna szkoła, z której nawet nie mielibyśmy ochoty wychodzić oraz wspaniali ludzie ją tworzący – to wszystko zostanie w mojej głowie jeszcze przez długi okres. Również miło wspominam warsztaty przygotowane dla nas, a przede wszystkim z gotowania, na których najlepiej się bawiłam! Mam nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mieli okazję tam gościć, a każdemu, który nie był w tej szkole gorąco ją polecam!

Aleksandra:

W czasie pobytu w Zespole Szkół w Radowie Małym mogłam spędzić bardzo mile czas. Poprzez prowadzenie warsztatów – uczyłam innych. Mogłam wczuć się w rolę nauczyciela, co okazuje się nie jest takie proste jak wydaje się nam – uczniom. Poznałam bardzo dużo osób, zawarłam nowe znajomości i mogliśmy się integrować. Mogłam zobaczyć jak wygląda ta szkoła, czym się różni od naszej, jak wyglądają ich sale lekcyjne, jakie są tam prowadzone dodatkowe zajęcia. Rozwinęło to moją wyobraźnię i sposób patrzenia na inne szkoły. Uważam, że ten wyjazd mogę zaliczyć do naprawdę wartych zapamiętania.

Kamila:

W Radowie Małym od razu poczuliśmy domową atmosferę, przyjęto nas miło i serdecznie. Zachwycił nas wygląd szkoły, była przytulna, a każda klasa idealnie oddawała charakter lekcji, które się w niej odbywały. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i rozszerzyliśmy krąg naszych zainteresowań dzięki przyjemnym i ciekawym warsztatom przygotowanych przez szkołę w Radowie Małym. Nie dość że otrzymaliśmy wiedzę, to jeszcze mogliśmy się nią dzielić. Po raz pierwszy przeprowadzaliśmy warsztaty w obcej szkole i poszło nam naprawdę dobrze. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i cieszymy się, że szkoła otrzymała zaproszenie na rok następny. Z całą pewnością wyjazd zaliczamy do udanych i na pewno będziemy tęsknić za całą społecznością tejże szkoły.

Łukasz:

Bardzo spodobała mi się atmosfera panująca w tej szkole. Byliśmy tam traktowani bardzo dobrze. Każda klasa był inna, ale zawsze związana z lekcjami, które się w niej się odbywały. Nauczyliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Nigdy nie pomyślałbym, że będę tworzyć coś z gliny i zobaczę czerpanie papieru. Jestem zadowolony z naszych warsztatów, które poszły nam sprawnie i bardzo dobrze. Cieszę się, że mogłem reprezentować  naszą szkołę. Wyjazd bardzo mi się spodobał i zaliczam go do udanych. 

Radowo Małe to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim, w której znajduje się ta niezwykła szkoła. Szkoła, która oferuje uczniom wiele interesujących atrakcji pod postacią warsztatów artystycznych. Warsztaty te prowadzone są w pracowniach w bardzo ciekawy sposób – przez nauczycieli tej szkoły.  Są to: warsztaty kuchenne, ceramiki, witrażu, filcu i czerpania papieru. Odbywają się też tutaj konferencje dla nauczycieli. Szkoła prowadzi tzw. Zieloną Szkołę, posiada bazę noclegową i oferuje smaczne jedzenie. Warto tutaj przyjechać z uczniami i pobyć w ciepłej, artystycznej  i miłej atmosferze.

Serdecznie dziękuję Pani Barbarze Kornaś,  dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie za umożliwienie nam wyjazdu do Radowa Małego. Dziękuję Pani Marii Zając, skarbnikowi Rady Rodziców za dofinansowanie kosztów podróży, Panu Burmistrzowi Dębna Piotrowi Downarowi za upominki dla dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym oraz Pani Annie Brzozowskiej za pomoc w organizacji i opiece nad uczniami.  Podziękowania składam również na ręce uczniów, którzy razem ze mną godnie reprezentowali nasze gimnazjum.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia  całej fotorelacji, przygotowanej w trzech częściach:

Kliknij!
Kliknij!
Kliknij!
Kliknij!

 

Kliknij!
Kliknij!

 

Wyjazd był możliwy dzięki programowi Szkoła z Klasą 2.0, bo poprzez udział w tym programie mogłam z uczniami zrealizować projekt edukacyjny „Teatr na matematyce, czyli Pitagoras w roli głównej”,  który zachwycił Panią Ewę Radanowicz – dyrektor Zespołu Szkół w Radowie Małym podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie 5 czerwca 2016 r.

Bardzo się cieszę, że nasz przyjazd spotkał się z tak miłym przyjęciem przez Panią dyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniów, a nasze działania zostały opisane na szkolnej stronie Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym.

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Projekty edukacyjne, Wydarzenia z tagami: , , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge