„Oto moja pasja” – książka pierwsza

Ja i jedenastu innych uczniów przystąpiliśmy do konkursu pt. „Oto moja pasja”, który ogłosiła pani M.Paliwoda dla uczniów z klas drugich. Konkurs ten polega na przeczytaniu trzech książek z literatury pięknej, które wcześniej sami wybraliśmy.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Dnia 11 stycznia na długiej przerwie w czytelni, przystąpiliśmy do napisania testu, dotyczącego treści pierwszej przeczytanej przez nas książki „Buszujący w zbożu” J.D.Salingera .

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Test składał się z dwudziestu pytań – trzech otwartych i siedemnastu zamkniętych. Test według mnie był szczegółowy, więc żeby zdobyć wysoką ilość punktów, trzeba było uczciwie przeczytać całą książkę i starać się dobrze zapamiętać wydarzenia, nazwy itp. Moim zdaniem, nie był aż tak trudny, jak większość osób twierdziła.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Wystarczyło dobrze się przygotować, uważnie czytając książkę. Ja straciłam tylko dwa punkty. Teraz trzeba zabrać się do czytania drugiej książki, gdyż niedługo będziemy pisać kolejny test.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Książka mi się podobała. Bohaterem jest szesnastoletni Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą i nienawiścią, ucieka ze szkoły i jedzie do Nowego Yorku. Jest to bohater, który poszukuje sensu życia i swojego miejsca w życiu. Zachęcam innych do jej przeczytania.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Podobają mi się takie konkursy czytelnicze i szczypta zdrowej rywalizacji.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

Klaudia Jakubaszko z kl. IIa

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, Wydarzenia z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge