„Fantasy po raz drugi”

W lutym – w poniedziałek i środę na długiej przerwie, miałam okazję zaprezentować książkę pt.”Malowany człowiek” – Księga II.

autor: Weronika Wolska
autor: Maria Paliwoda

Wystąpienie to miało miejsce w ramach akcji czytelniczej pt. „Przyjdź, zobacz, posłuchaj…”, organizowanego przez Panie nauczycielki, pracujące w bibliotece. Dzięki tej akcji, mogłam już kolejny raz opowiedzieć o następnym utworze, który przeczytałam. Celem spotkania jest zachęcenie uczniów do czytania książek. Tym razem o swojej  książce opowiedziała także moja koleżanka Julia z  klasy If. Jej utwór pochodził z działu literatury społeczno – obyczajowej, mój natomiast z kanonu fantasy.

Powieść, którą wybrałam opowiada o dalszych losach trojga głównych bohaterów: Arlena, Leeshy i Rogera, którym przyszło żyć i dorastać w świecie opanowanym przez demony i potwory. Pierwszego dnia, w którym odbywała się prezentacja, widownia była liczna, natomiast kolejnego dnia zdecydowanie mniejsza. Jednakże wszyscy słuchali z uwagą tego, co miałam im do powiedzenia. Byłam zadowolona z takiej reakcji uczniów. Widocznie podobało im się to, o czym mówiłam. Na całość mojego wystąpienia składało się: wcześniejsze przygotowanie slajdu, przedstawienie treści przeczytanej książki i odczytanie interesującego fragmentu.

Jestem dumna z tego, że kolejny raz zdecydowałam się wystąpić. Dzięki temu wydarzeniu zyskałam doświadczenie i pewność siebie. Mam nadzieję, że zachęciłam koleżanki i kolegów do przeczytania zaprezentowanej przeze mnie książki.      

Weronika Wolska z klasy 3g

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, książki, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge