„Odważnym los sprzyja”

W listopadzie, w naszej szkole zorganizowany był przez Panią Marię Paliwodę oraz Panią Renatę Kunisz konkurs pt. „Czy znasz twórczość Henryka Sienkiewicza?”. 

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

 Zorganizowano go z okazji ogłoszenia roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza oraz tego, że w listopadzie przypadła setna rocznica śmierci pisarza. Celem konkursu było sprawdzenie, utrwalenie i poznanie nieznanych uczniom naszej szkoły dzieł pisarza.

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

Zadanie polegało na uzupełnieniu krzyżówki, odgadniętą częścią tytułu danego utworu. Prawidłowo rozwiązana krzyżówka utworzyła hasło, które brzmiało: „Audaces fortuna iuvat”, co znaczy – „Odważnym los sprzyja”. Pytanie dodatkowe dotyczyło otrzymanej przez H. Sienkiewicza Nagrody Nobla. Pierwsze miejsce zajęłam ja. Mogę powiedzieć, że los też mi sprzyjał.

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

Osobiście bardzo podobał mi się ten konkurs. Pozwolił poszerzyć swoją wiedzę o nieznane mi utwory pisarza.

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

 

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

 

autor: Renata Kunisz
autor: Renata Kunisz

                   Maja Zarzycka z kl. 3e

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, książki, Wydarzenia z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge