Ja i zakręcone dyktando

Dnia  9 marca 2017r. przystąpiłam do pierwszego etapu konkursu ortograficznego pt. „Zakręcone dyktando”, zorganizowanego przez Panie pracujące w bibliotece.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Tekst dyktanda był zabawny i składał się z 9 zdań, w których można było wykazać się znajomością pisowni trudnych wyrazów. Okazało się, że ja i koleżanka  Nikola, popełniłyśmy tyle samo błędów, dlatego w następnym tygodniu odbyła się dogrywka. Drugi etap okazał się o wiele trudniejszy.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Tym razem 15-zdaniowe dyktando zawierało o wiele bardziej skomplikowane wyrazy. Po ogłoszeniu wyników  okazało się, że zajęłam pierwsze miejsce. W nagrodę  wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy oraz słodycze.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

 Myślę, że warto brać udział w takich konkursach, ponieważ można się  dowiedzieć ile już umiemy, a ile jeszcze należy poćwiczyć, by dobrze opanować ortografię.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

                                                                                            Uczennica  Weronika

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, książki z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge