Świętowanie matematyki – królowej nauk cz.1 – Maks Matematyczny

Marzec to miesiąc, w którym królowa nauk – matematyka odgrywa szczególną rolę. Dlatego też, jak co roku w naszej szkole miały miejsce ciekawe wydarzenia matematyczne – dni pełne matematyki.

            Świętowanie rozpoczęliśmy już 9 marca 2017 roku. W tym dniu pięcioro śmiałków wzięło udział w interaktywnym konkursie matematycznym Maks Matematyczny. Byli to: Wiktor Dziedziuch z klasy 3b – w nagrodę za uzyskanie najlepszego wyniku szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny oraz uczniowie z klasy 2b, w składzie: Agata Kościukiewicz, Izabella Cholewińska, Kamil Kmita i Michał Kazubek.

Mogalo
Mogalo

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

            Organizatorem głównym III edycji konkursu Maks Matematyczny jest firma edukacyjna Mogalo. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie musieli samodzielnie rozwiązać dwa zadania w formie internetowych gier matematycznych w ciągu maksymalnie 60 minut.

            Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Wiktor Dziedziuch z klasy 3b uzyskał 4 miejsce w województwie, a 54 w kraju, co dało mu otrzymanie wyniku dobrego. Agata Kościukiewicz uplasowała się również na wysokim miejscu, uzyskując 13 pozycję w województwie, dzięki czemu otrzymała wspaniałą nagrodę w postaci darmowego udziału w kolejnej – IV edycji konkursu Maks Matematyczny w roku szkolnym 2017/2018. Brawo!

            Serdecznie gratuluję każdemu uczestnikowi konkursu, życzę dalszych sukcesów i już dziś zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w tym oryginalnym konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 Szkolny Koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny

Monika Kubica

 

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Konkursy, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge