Ja i „Pustynna włócznia”

W ostatnim tygodniu marca oraz na początku kwietnia , na długiej przerwie w czytelni, miałam okazję zaprezentować przeczytaną książkę. Już po raz kolejny wzięłam udział w akcji „Przyjdź, zobacz, posłuchaj…”, która ma na celu zachęcić uczniów do czytania książek.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Tym razem w wystąpieniu towarzyszył mi kolega Wiktor z pierwszej klasy. Książka, którą wybrałam to powieść fantasy pt. „Pustynna Włócznia”. Jej autorem jest Peter U. Brett, twórca wielu bestsellerów gatunku fantasy.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Postacią pierwszoplanową powieści jest Ahmann Jardir, nowy Wybawiciel, zamieszkujący gorącą pustynię w odległej Krasji. Ahmanna czeka wielka próba, która obnaży jego wszystkie lęki i strachy. Książka jest bardzo emocjonująca i tajemnicza. Tym właśnie akcentem zakończyłam swoją prezentację, po czym przeczytałam jeszcze krótki fragment.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Widownia była liczna. Uczniowie  z zaciekawieniem i skupieniem słuchali prezentacji, a na koniec nagrodzili mnie brawami.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Zachęcam wszystkich uczniów gimnazjum do uczestnictwa w spotkaniach  czytelniczych.

            Weronika Wolska z kl. IIIg

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Wydarzenia z tagami: , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge