Spacer Ozobota po … – nasza praca konkursowa

Jako grupa uczniów z Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie w składzie: Iza Cholewińska, Jakub Kramarczyk, Mateusz Kuczyński,Kamil Kmita, Michał Kazubek- Niedźwiecki i Maciej Jaszczyszyn uczestniczymy w konkursie,  którego głównym zadaniem jest wykonanie makiety naszej miejscowości i pobliskich terenów.

W tym celu wyznaczyliśmy najciekawsze i najbardziej przyciągające oko obiekty, które później zrealizowaliśmy w m.in. w formie przestrzennych figur i zdjęć na makiecie. Z pomocą przyszli nam inni uczniowie szkoły, którzy również zaangażowali się w robienie różnorodnych figur. Byliśmy zafascynowani kolorami, które przyozdabiały i pokazywały nasze miasto jeszcze piękniejsze. Na makiecie widoczne są brama, która wita wszystkich chętnych do podróży przez nasze miasto, liczne obiekty, których charakterystyczny wygląd dla naszych terenów staraliśmy się, jak najlepiej odwzorować, również ciekawy most, jezioro z rezerwatem żółwia błotnego, stadninę konika polskiego, jak i legendarną Kaplicę Templariuszy.

Wszystko to jest oddane w ciekawej i przyjemnej dla oka kompozycji, którą szczegółowo zaplanowaliśmy – podczas długich godzin ciężkiej, ale też owocnej pracy w miłej atmosferze. Widoczna jest również droga dla Ozobota z wieloma kombinacjami ruchowymi. Każdy z nas był zafascynowany tym robotem i staraliśmy się zapewnić mu jak najpiękniejszą wycieczkę przez nasze okolice. Na makiecie można zobaczyć różnorodne budowle wraz ze zdjęciami, których to jesteśmy autorami. Najciekawsze jest to w naszej pracy, że wszystko, co uwzględniliśmy było robione własnoręcznie i nie poszliśmy na tzw. „łatwiznę”. Daliśmy z siebie wszystko, żeby jak najlepiej odwzorować Dębno, które posiada bogatą historię i chętnie się nią z Wami dzielimy.

Pracowało nam się wyśmienicie, dobry humor i chęć do realizacji projektu towarzyszyły nam od początku. Mieliśmy również świetnego motywatora – naszą nauczycielkę panią Monikę Kubicę. Dzięki niej nie poddawaliśmy się i wpadaliśmy na lepsze pomysły. Uważam, że warto było wziąć udział w takim przedsięwzięciu i mam nadzieję, że będziemy mieli okazje przetestować owoce naszej pracy z wyczekiwanym przez nas Ozobotem. Chciałabym, żebyśmy częściej mieli okazje wykazać się w taki sposób, który przynosi nam wielką satysfakcję. Efekty realizacji naszych ciekawych pomysłów możecie zobaczyć na poniższym filmie. Zapraszamy do oglądania i życzymy miłej wycieczki po Dębnie i okolicach.

Izabella Cholewińska

zdjęcie:  Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie; Monika Kubica
zdjęcie; Monika Kubica
zdjęcie; Monika Kubica
zdjęcie; Monika Kubica

a tak było na początku :)

zdjęcie; Monika Kubica
zdjęcie; Monika Kubica

 Trzymajcie kciuki!

Kliknij w poniższe zdjęcie makiety i obejrzyj nasz filmik konkursowy :)

Kliknij i obejrzyj filmik!
Kliknij i obejrzyj filmik!

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Konkursy, Wydarzenia z tagami: , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge