Dwójka koduje i programuje – CodeWeek 2017

W dniach 7 – 22 października 2017 roku miała miejsce w całej Europie wspaniała akcja CodeWeek 2017. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa społeczna, która ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do programowania oraz kodowania. Oczywiście naszej szkoły nie mogło zabraknąć na mapie kodujących szkół i też wzięliśmy udział w tej akcji.

zdjęcie: Jan Maciejewski
zdjęcie: Jan Maciejewski

            Kodowali mali i duzi :) Do udziału w CodeWeek 2017 zaprosiłam najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli pierwszaków z klasy 1a i 1b. Przyłączyli się także czwartoklasiści oraz uczniowie z klasy 7a i 7b. Uczniowie kodowali podczas lekcji informatyki oraz na zajęciach dodatkowych z robotyki. Podczas tych zajęć uczniowie  poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia uczyli się podstaw programowania.

            Najmłodsi uczyli się kodowania za pomocą zabawy z robotem Ozobotem, dobierali  odpowiednie kody i tworzyli trasy. Starsi zaś na stronie koduj.gov.pl grali w gry, które uczyły ich logicznego i twórczego myślenia, jednocześnie wprowadzając uczniów w świat programowania. Uczniowie musieli krok po kroku wykonać proste zadania i rozwiązać zagadki, które wymagały przemyślenia. Uczeń, który pokonał wszystkie etapy  otrzymał na koniec Certyfikat. Należeli do nich uczniowie z klasy 7b: Jakub Berliński i Jakub Bąk. Gratuluję!

Nasze działania opisaliśmy na stronie CodeWeek,  a na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający nasz udział w tym europejskim wydarzeniu.

CodeWeek2017
CodeWeek2017

          Dziękuję wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania :)

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz książeczki wirtualnej – fotorelacji online CodeeWeek2017, która znajduje się poniżej zdjęć :)

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

 Kliknij w poniższy link :)

Fotorelacja w formie książeczki wirtualnej

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Mistrzowie Kodowania, Robotyka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge