Dodaję i odejmuję z Ozobotem – fotorelacja z warsztatów

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Odwiedzili nas drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Dębnie w celu udziału w warsztatach matematyczno-informatycznych. Uczniowie przybyli wraz ze swoją wychowawczynią Panią Krystyną Pożarycką.

zdjęcie: Alicja Ferkaluk
zdjęcie: Alicja Ferkaluk

Warsztaty prowadziłam z moimi uczniami z klasy 4a: Alą, Anią, Martą, Kubą, Jankiem oraz z Igorem, którzy uczyli kodowania swoich młodszych kolegów i koleżanki metodą Uczymy innych.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Tematem warsztatów było wykorzystanie robota Ozobota na lekcji matematyki.

zdjęcie: Alicja Ferkaluk
zdjęcie: Alicja Ferkaluk

Zajęcia rozpoczęliśmy wirtualną rozgrzewką matematyczną. Wykorzystaliśmy do tego celu tablicę interaktywną. Uczniowie poprzez zabawne gry edukacyjne ćwiczyli dodawanie i odejmowanie. Najbardziej spodobała się uczniom zabawa, podczas której programowali drogę dla robota. 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Po zadaniach przyszła kolej na zapoznanie gości z naszymi Ozobotami. Uczniowie dowiedzieli się jakie możliwości mają te małe robociki i jak ciekawie można przeprowadzić zajęcia z ich pomocą.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w formie wirtualnej książeczki.

Kliknij i obejrzyj fotorelację!
Kliknij i obejrzyj fotorelację!

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Mistrzowie Kodowania, Projekty edukacyjne, Robotyka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge