Zafascynowanie sztuką niepełnosprawnych

Ostatnio moja klasa wyszła do Biblioteki Publicznej w Dębnie, by obejrzeć wystawę prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Klasa z zaciekawieniem oglądała obrazy. Każdy z nich był wykonany inną techniką. Bardzo nam się to podobało, bo żaden nie był taki sam. Autorzy prac zaimponowali nam swoją cierpliwością i sercem, które włożyli w wykonanie swych dzieł.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Po obejrzeniu każdego arcydzieła, Pani prowadząca wystawę pokazała nam miejsce, które zazwyczaj nie jest odwiedzane przez czytelników. Jest to archiwum. Gdy weszliśmy do niego, poczuliśmy specyficzny zapach starych książek i druków. Uczniów najbardziej zaintrygowało pokrętło do przemieszczania półek. Następnie poszliśmy piętro wyżej do pomieszczenia, w którym Panie przygotowały ekspozycję dotyczącą pielgrzymek  naszego papieża Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że jeszcze  kiedyś odwiedzimy Bibliotekę Publiczną przy okazji organizowanych tam wystaw lub innych wydarzeń kulturalnych.

Julia Nitka z klasy 2f

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge