Godzina wychowawcza w czytelni

W listopadzie na godzinie wychowawczej nasza klasa wysłuchała prezentacji książek, przygotowanych przez koleżanki z gimnazjum.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Uczennice ciekawie zaprezentowały książki z literatury pięknej, a także przeczytały interesujące fragmenty. Oliwia, Julka i Dominika zachęcały nas do przeczytania tych, ale też innych książek. Dominika przedstawiła również książki japońskie – mangi – taki rodzaj komiksów, które czyta się od tyłu. Następnie wiele z nich puściła w obieg, by każdy z nas mógł poczuć jak to jest, gdy czytając książkę odwracamy kartki od tyłu. Niektórzy uczniowie śmiali się, inni mówili, że to dziwne, a niektórym książki podobały się. Możliwe, że kiedyś po nie sięgną. Pozycje te mogą zainteresować każdego, gdyż dotyczą różnych tematów, od sportu po science fiction.      

Po zakończonej prezentacji, z tablicy interaktywnej odczytywaliśmy zapisane w punktach zalety czytania, a następnie krótko omówiliśmy każdą z nich. Jakie były nasze przemyślenia na ten temat? Czytanie to świetne ćwiczenie dla naszego mózgu; wzbogaca nasze słownictwo; poszerza wiedzę; poprawia koncentrację i pamięć; rozwija wyobraźnię; buduje poczucie własnej wartości; ubogaca pisanie; czyni nas świetnymi rozmówcami; daje satysfakcję i zabija nudę.

Lekcja była inna niż zwykle, moje koleżanki i koledzy słuchali, głośno czytali, a więc myślę, że lekcja też im się podobała.            

Kasia Białomazur kl.2g

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, rok szkolny 2017/2018 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge