Magia książek

W czwartek, 26.10.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

zdjęcie Maria Paliwoda
zdjęcie Maria Paliwoda

Z tej okazji gimnazjalistki z klasy 2d pod kierunkiem pani R. Kunisz i M. Paliwody przygotowały przedstawienie pt.: ,,Złota Rybka”. Do szkolnej  biblioteki zostały zaproszone dzieci z klasy Ia i Ib  wraz z ich wychowawczyniami.  Pierwszoklasiści z zaciekawieniem oglądali występ i spontanicznie reagowali na grę aktorów, włączali się do nawoływania złotej rybki razem z rybakiem, wstawali z krzeseł, by dokładnie zobaczyć, co się dzieje na scenie, uśmiechali się do żony rybaka, gdy była pięknie ubrana i obwieszona klejnotami.  Dzieci z entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów bajek, legend i opowiadań, zadawane przez gimnazjalistki. Ich reakcja wskazywała na to, że interesują się książkami. Za trafne odpowiedzi pierwszoklasiści zostali nagrodzeni słodyczami oraz pięknymi, kolorowymi zakładkami do książek.

zdjęcie Maria Paliwoda
zdjęcie Maria Paliwoda

Myślę, że dzieciom spodobał się nasz występ, który przypomina nie tylko o  pięknych bajkach i opowiadaniach, ale także o niesamowitej magii książek.

zdjęcie Maria Paliwoda
zdjęcie Maria Paliwoda
zdjęcie Maria Paliwoda
zdjęcie Andrzej Ferkaluk

Natalia Miklas z klasy 2d

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, rok szkolny 2017/2018 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge