„Pięcioro dzieci i coś” w klasie czwartej.

„Starsi – młodszym” to akcja mająca na celu zachęcenie młodszych klas do czytania.

P1020979

 Na przełomie października i listopada 2017 roku razem z koleżanką Olą Szulkowską, prezentowałyśmy książki w  klasie 4a. Na pierwszym spotkaniu głośno czytałyśmy powieść fantazy B. Mull’a pt. ,,Spirit Animals: Zwierzoduchy’’, a na kolejnych „Pięcioro dzieci i coś” autorki Edith Nesbit. Uczniom z klasy czwartej bardziej spodobała się ta druga pozycja, dlatego zdecydowałyśmy się ją kontynuować. Czwartoklasiści z entuzjazmem słuchali, a następnie odpowiadali na przygotowane przez nas pytania. Za poprawne odpowiedzi byli nagradzani zakładką do książki.

zdjęcie: Renata Kunisz
zdjęcie: Renata Kunisz

Uważam, że ta akcja pomogła nam zwalczyć stres. Nauczyłyśmy się także pięknego czytania, ciekawej interpretacji czytanego tekstu. Nasi młodsi koledzy i koleżanki mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i wyszukiwać książki, które najbardziej pasują do ich indywidualnych upodobań.

 

Uczennica z klasy 2a Aleksandra Szymanek

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge