Spotkania z książką na zastępstwach w czytelni

Minął kolejny miesiąc od momentu, gdy rozpoczęłyśmy naszą akcję czytelniczą pt. „Starsi – młodszym”.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Od 13 października do 20 listopada odwiedziło czytelnię szkolną trzynaście klas, zarówno gimnazjalnych jak i ze szkoły podstawowej, w których kontynuujemy głośne czytanie literatury pięknej. W każdej klasie w ciągu piętnastu minut nauczyciele bibliotekarze i uczniowie przeczytali fragmenty różnych książek, np. K. Janssen „Mój brat jak huragan”, M. Musierowicz „Szósta klepka”, J. Green „Gwiazd naszych wina”, B. Ostrowickiej „Świat do góry nogami”, B. Ciwoniuk „Gruby”… i wiele innych. Z reguły w każdej klasie czytamy inną książkę, ale jeśli uczniowie chcą, powracamy do poprzednio prezentowanej.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Czytamy głośno nie tylko młodszym, ale też starszym uczniom dlatego, by mogli przekonać się, że książka pobudza wyobraźnię i jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

M.Paliwoda, R.Kunisz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, Przedmioty, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge