Prezent z Ministerstwa Cyfryzacji!

W tym roku szkolnym bierzemy udział w V edycji programu Mistrzowie Kodowania. To program o zasięgu ogólnopolskim i ma na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży nauki programowania. Zadaniem naszego zespołu jest udział w akcjach związanych z promocją programowania w roku szkolnym 2017/2018, w szczególności w Europejskim Tygodniu Kodowania, który miał miejsce od 7 do 22 października 2017 r.

            W CodeWeek 2017 wzięliśmy udział po raz pierwszy, o czym pisaliśmy
na naszej  szkolnej stronie internetowej oraz na blogu Edukacja i nie tylko. Przed nami kolejne wyzwania, czyli Godzina Kodowania, która odbędzie się niebawem, bo już w grudniu oraz Światowy Dzień Scratcha mający swój dzień wiosną 2018 roku.

            Za aktywny udział i zaangażowanie w CodeeWeek 2017 otrzymaliśmy certyfikat oraz z Ministerstwa Cyfryzacji prezent – niespodziankę w postaci 30 sztuk gier w wersji karcianej Cody Roby. Gry te pomogą w zorganizowaniu kolejnych ciekawych zajęć, podczas których uczniowie będą poznawali tajniki kodowania.

zdjęcie:  Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Serdecznie dziękujemy!

 Koordynator szkolny programu Mistrzowie Kodowania
Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Mistrzowie Kodowania, Projekty edukacyjne, Przedmioty, Robotyka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge