Edukacja – Inspiracja, czyli „Dwójka koduje i programuje!” – wygrałam grant – cz.1

Udało się! 

Projekt „Dwójka koduje i programuje!” znalazł się wśród projektów edukacyjnych, które otrzymały finansowanie w tegorocznej edycji programu Edukacja Inspiracja 2017/2018. 
Jestem dumna, że znalazłam się wśród 35 nauczycielek i nauczycieli z małych miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców, którzy otrzymają fundusze na realizację projektów edukacyjnych rozwijających pasję i zainteresowania wśród dzieci i młodzieży. Otrzymane pieniądze zamierzam przeznaczyć na zakup tabletów i robotów, które uatrakcyjnią realizację zadań projektowych.

Edukacja - Inspiracja
Edukacja – Inspiracja

Decyzję o przyznaniu grantów podjęła w piątek, 8 grudnia, Komisja Ekspertów. Zasiadają w niej praktycy i eksperci edukacji: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska i Mirosław Skrzypczyk. Komisja, oceniając zgłoszenia, zwracała uwagę na ich pomysłowość i projektowy charakter. Istotnym kryterium było również to, czy w planowanych projektach jest przestrzeń na włączanie w działania uczniów, pracę zespołową, samodzielność dzieci i młodzieży. Doceniono również zgłoszenia, które odpowiadają na potrzeby szkolnej i lokalnej społeczności [tekst: https://www.efc.edu.pl/].

Decyzją Komisji Ekspertów, zatwierdzoną przez Zarząd Fundacji EFC otrzymam grant do wysokości 2,5 tysiąca zł [tekst: https://www.efc.edu.pl/].

Mój projekt edukacyjny będę realizować wspólnie z uczniami od stycznia do czerwca 2018 roku. Przewidziałam trzy grupy projektowe: 

  • Grupa I uczniowie – klasa 4a
  • Grupa II uczniowie – klasa 7a
  • Grupa III uczniowie oddziałów gimnazjalnych – klasa 2e i 3b.

Więcej szczegółów pojawi się w momencie pracy nad projektem, będę wówczas relacjonować na bieżąco  nasze działania projektowe.

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Konkursy, Mistrzowie Kodowania, Projekty edukacyjne, Robotyka, rok szkolny 2017/2018 z tagami: , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge