Tym razem fantasy i horror

Dnia 15 lutego, w czwartek wraz z moją koleżanką z klasy – Oliwią Faron, przedstawiłyśmy książki w ramach akcji ,,Przyjdź, zobacz, posłuchaj…”.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Zaprezentowałyśmy na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej wybrane przez nas książki – moja zatytułowana ,,Ciężko być najmłodszym” autorek Kseni Basztowskiej i Wiktorii Iwanowej, z gatunku fantasy, natomiast Oliwii- książka Stephena Kinga pt. ,,To”- horror. Nasi rówieśnicy słuchali nas z uwagą i nie przeszkadzali w czasie opowiadania i odczytywania fragmentów powieści. Drugie spotkanie odbyło się w klasie IIId. Tutaj uczniowie słuchali, a niektórzy równocześnie wykonywali swoje prace techniczne. Również w tej klasie gimnazjaliści byli zainteresowani tym, o czym mówiłyśmy.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Na drugim spotkaniu nie miałyśmy dostępu do tablicy interaktywnej, gdzie mogłybyśmy wyświetlić slajdy z naszymi książkami. Oliwia porównywała książkę z filmem, nawet wywiązała się rozmowa na ten temat ze słuchaczami, jednak książka swoją treścią zwyciężyła. Naprawdę warto przyjść i samemu opowiedzieć koleżankom i kolegom przeczytaną pozycję – ćwicząc tym samym umiejętność występowania przed publicznością, czy rozwijać piękne czytanie. 

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

  

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Zachęcam innych, którzy przeczytali ciekawą książkę, do jej zaprezentowania na cyklu spotkań „Przyjdź, zobacz, posłuchaj…”.

Dominika Maślana klasy IIID

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge