4a programuje!

Nauka programowania, to jedno z najważniejszych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie unowocześniania szkół. Od 1 września 2017 r. programowanie stało się stałym elementem kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej [tekst: https://men.gov.pl/]. Dlatego też w naszej szkole programują dzieci już od najmłodszych lat.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

            Uczniowie klas pierwszych biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Zaprogramuj przyszłość”, a uczniowie klasy 4a w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”.

skan: Monika Kubica
skan: Monika Kubica

Uczestnictwo w tym programie to nagroda za udział uczniów klasy 4a w ogólnopolskim projekcie „Czekając na święta uczymy dzieci programować”. Otrzymaliśmy od organizatorów tego projektu dyplomy oraz cenne materiały edukacyjne. Otrzymane materiały są zgodne z podstawą programową dla szkół podstawowych i ułatwiają naukę programowania.

skan: Monika Kubica
skan: Monika Kubica

Zajęcia z programowania prowadzone będą na lekcjach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

skan: Monika Kubica
skan: Monika Kubica
skan: Monika Kubica
skan: Monika Kubica

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Konkursy, Mistrzowie Kodowania, Projekty edukacyjne, Robotyka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge