„Starsi – młodszym”

Uczniowie z klasy IVa szkoły podstawowej Milena Ciura i Kornel Biaduń, w ramach akcji czytelniczej pt. ”Starsi – młodszym” zaprezentowali swoim kolegom z klasy Ia książkę Elviry Lindo pt. ”Mateuszek”.

Zdjęcie: Renata Kunisz
Zdjęcie: Renata Kunisz

Mateuszek ma ksywkę „Okularnik”. Mieszka z rodzicami, dziadkiem oraz Głupkiem-młodszym bratem. Ze swoim najlepszym przyjacielem, którego przezywa Uszatek Lopez przeżywa wiele śmiesznych przygód.

Milena i Kornel odczytali pierwszakom fragment książki, a następnie zadali pytania sprawdzające. Uczniowie z klasy pierwszej uważnie słuchali prezentacji i poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania dotyczące przeczytanego fragmentu. Opowiadanie o przygodach Mateuszka spodobało się uczestnikom, wywoływało uśmiech na twarzach dzieci. Miłym akcentem na koniec spotkania był słodki poczęstunek.

O  perypetiach Mateuszka dzieci mogą dowiedzieć się wypożyczając książkę z naszej szkolnej biblioteki. Już kilku czytelników skorzystało z tej możliwości, a lektura okazała się tak wciągająca, że sięgają po następne części.

                                                                                                 R. Kunisz, M. Paliwoda

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge