„Czarna owieczka” w klasie 1a

Wszyscy wiemy, że czytanie bardzo dużo wnosi do naszego życia i powinno się czytać nawet najmłodszym. W końcu. to dzięki książkom mogą poznawać świat, a nawet ortografię. I właśnie takiego przedsięwzięcia podjęłam się ja z moją koleżanką Joanną Rydzik.

Zdjęcie: Renata Kunisz
Zdjęcie: Renata Kunisz

Raz w tygodniu na kilkanaście minut odwiedzamy klasę 1a i czytamy fragment książki pt. „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Uczniowie najmłodszej klasy siadają w kółku i bardzo uważne słuchają czytanego fragmentu.  Na koniec każdego spotkania mamy przygotowane pytania, dotyczące znajomości treści, a za każdą dobrą odpowiedź przewidziane są drobne upominki.

Zdjęcie: Renata Kunisz
Zdjęcie: Renata Kunisz

Jest to ciekawe doświadczenie dla czytających i dużo wnosi do edukacji obu stron. Mam nadzieję, że takie akcje będą prowadzone też w następnych latach.

Opr. Agata Wawruszczak

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, książki, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge