Dzień Nowych Technologii w Edukacji na matematyce

Chętnie łączę tradycyjne nauczanie z nowoczesnymi technologiami. Taki sposób nauczania bardzo podoba się moim uczniom, a mi sprawia ogromną przyjemność. Dla mnie idealnym rozwiązaniem są dwie tablice: zielona tradycyjna i biała interaktywna, taki właśnie zestaw jest w mojej klasie.

zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica

Praca z tablicą interaktywną SmartBoard daje nauczycielowi możliwość przygotowania lekcji w programie SmartNotebook. Lekcje tak przygotowane mogą być wykorzystywane przez lata, ponieważ są zapisywane w plikach na  komputerze i można je udostępniać innym nauczycielom w Internecie. W ten sposób dzielimy się dobrymi praktykami.

zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica

Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pani Magdalena Zarębska – Kulesza wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej na stronie kuratorium zapraszała do wzięcia udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. Ze względu na to, że nowe technologie używam od lat i nie są mi obce, postanowiłam taki dzień przeprowadzić z moimi uczniami na lekcji matematyki. Pracowali uczniowie z klasy trzeciej, a także z klasy drugiej gimnazjalnej.

zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica

W tym dniu pracowaliśmy na tablicy interaktywnej, którą nasza szkoła otrzymała w ramach programu rządowego Aktywna Tablica. Podczas zajęć korzystałam własnego scenariusza lekcji pt. Rozgrywki Matematyczne, który opracowałam w programie SmartNotebook. Uczniowie w trakcie lekcji uczyli się poprzez zabawę i pracowali w zespołach: dziewczyny kontra chłopcy. Uczniowie z danego zespołu losowali zadanie, a następnie wspólnie je rozwiązywali w grupach. Zespół, który podał prawidłową odpowiedź, mógł zaznaczyć swoim kolorem pole z numerem rozwiązanego zadania. Wygrała ta grupa, która miała więcej zapełnionych swoim kolorem pól. W klasie trzeciej był remis, a w klasie drugiej wygrali chłopcy. Dziewczyny zapowiedziały rewanż.

zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica
zdjęcie꞉ Monika Kubica

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz książeczek wirtualnych przedstawiających przeprowadzone rozgrywki matematyczne: CALAMEO   oraz  ISSUU.

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: aktywna tablica, Bez kategorii, Konkursy, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge