„Wesołe dyktando”

„Chcesz mieć piątek bez liku, przystąp do dyktanda bez byków. Uznasz, że nie jest to wcale szalone, gdy napiszesz dyktando zakręcone”.

Takim hasłem zainteresowałyśmy 10 uczniów z klasy czwartej.

15 marca czwartoklasiści przystąpili do napisania zakręconego dyktanda, które nie było długie, ale treść jego była wesoła i rymująca się. W trakcie pisania uczniowie uśmiechali się, a niektórzy nawet głośno się śmiali. W tym momencie można powiedzieć, że jeden z założonych celów został osiągnięty. Dyktando nie miało przerażać, lecz rozładować napięcie.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Po kilku dniach musiałyśmy zorganizować dogrywkę dla Klaudiusza Rutkowskiego i Alicji Podbereskiej. W czasie podumowania konkursu nie brakowało emocji. Uczniowie mogli obejrzeć swoje dyktanda i zobaczyć jakie popełnili błędy. Przypomnieli także zasady  pisowni ortograficznej.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Mistrzem zakręconego dyktanda została Alicja Podbereska. Gratulujemy!!!

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Konkurs  podobał się wszystkim uczniom, a szczególnie jego śmieszny tekst. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

zdjęcie: Maria Paliwoda
zdjęcie: Maria Paliwoda

Zapraszamy do udziału w innych konkursach, gdyż „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

          M.Paliwoda, R.Kunisz

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Biblioteka, Konkursy, książki, rok szkolny 2017/2018 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge