Pomagamy dzieciom z Syrii w ramach kampanii UNICEF

W naszej szkole nie brakuje osób, które chętnie przyłączają się do charytatywnych akcji i kampanii społecznych. Od kliku lat uczniowie systematycznie pomagają dzieciom i zwierzętom w ramach projektu edukacyjnego „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”. Dlatego też,  założenie w zeszłym roku szkolnym Klubu Szkół UNICEF nie było przypadkowe.  Należąc do tego klubu możemy pomagać dzieciom na świecie, angażując się w wartościowych i pięknych akcjach, które ogłasza UNICEF. Rok temu była to akcja „Wszystkie kolory świata”, a w tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”. Każdy z nauczycieli miał możliwość przeprowadzenia lekcji dotyczącej dramatycznej sytuacji dzieci z Syrii. Materiały te udostępniło Stowarzyszenie UNICEF Polska i są nadal do wykorzystania na lekcjach w szkole.

zdjęcie: UNICEF
zdjęcie: UNICEF

Wraz z uczniami z klasy 2e gimnazjalnej  przygotowane zostały podczas Międzynarodowego Dnia Liczby Pi 14 marca 2018 r. stanowiska matematyczne oraz ze słodkościami.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Ciasta i ciasteczka ozdobione były w tym dniu oczywiście symbolem liczby Pi. Udało się nam uzbierać dużą kwotę pieniędzy, którą następnie wpłaciliśmy na konto UNICEF. Dzięki tej zbiórce charytatywnej, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Pomagali wszyscy, dzieci i pracownicy szkoły. Serdecznie dziękuję.

 

koordynator Klubu Szkół UNICEF

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Projekty edukacyjne, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge