Programowanie to przyszłość!

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 bierze udział w ogólnopolskim projekcie unijnym „Zaprogramuj przyszłość”. W ramach tego projektu w II semestrze rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne z programowania dla najmłodszych uczniów z klasy 1a i 1b.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Uczniowie podczas zajęć poznają tajniki kodowania i programowania, a więc uczą się podstawowych kompetencji XXI wieku. Nasi uczniowie kodują na macie edukacyjnej, piszą dyktanda graficzne, tworzą algorytmy, programują roboty, czyli poprzez zabawę ćwiczą umiejętności informatyczne, przyrodnicze,  matematyczne i polonistyczne.
Zajęcia prowadzone są w trzech grupach, którymi opiekują się nauczycielki:
•    I grupa Joanna Turów
•    II grupa Iwona Grzegorczyk
•    III grupa Monika Kubica.

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Zajęcia bardzo polubili uczniowie i ich rodzice mimo, że prowadzone są po lekcjach i trwają 1,5 godziny. Nie jest to dla naszych  maluszków przeszkodą i z przyjemnością uczą się programowania. 

zdjęcie: Marek Kornaś
zdjęcie: Marek Kornaś

Pierwszaki także kodują na lekcjach informatyki, uczą się pracy zespołowej, pomagają sobie, gdy nie potrafią wykonać zadania. Poznają ciekawe programy, które pozwalają im poprzez zabawę nabywać nowe kompetencje informatyczne. 

zdjęcie: Monika Kubica
zdjęcie: Monika Kubica

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i fotorelacji online w formie książeczki wirtualnej ISSUU.

Monika Kubica

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: aktywna tablica, Bez kategorii, Mistrzowie Kodowania, Projekty edukacyjne, Robotyka, rok szkolny 2017/2018, Wydarzenia. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge